Nowa Bulońska Północna jest przejezdna dla samochodów

W piątek, 20 grudnia, otwarto dla ruchu samochodowego nowo wybudowane odcinki Nowej Bulońskiej Północnej, która już 13 stycznia otrzyma nową nazwę – aleja Pawła Adamowicza. Po otwarciu przejezdne stały się ulice w rejonie ul. Bulońskiej i Myśliwskiej oraz pod trasą W-Z w rejonie ul. Kartuskiej, Warszawskiej i Jabłoniowej.
Zgodnie z założeniami, jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia, kierowcy zaczęli korzystać z dwóch, nowych odcinków gdańskich ulic. W piątek, 20 grudnia, dopuszczone do ruchu zostały odcinki Nowej Bulońskiej Północnej – od skrzyżowania ul. Myśliwskiej i Bulońskiej do Nowej Wołkowyskiej oraz dojazd do Myśliwskiej Południowej.
Już za kilkanaście dni ulica Nowa Bulońska Północna zamieni się w aleję Pawła Adamowicza, gdyż wczoraj na sesji Rady Miasta radni przegłosowali nową nazwę, aby uhonorować zamordowanego prezydenta. Uroczyste nadanie nowej nazwy odbędzie się 13 stycznia 2020 roku.
– Myślę że w tej chwili, kiedy nie mamy jeszcze łącznicy w postaci obiektu mostowego, dzięki otwarciu nowych dróg mamy ułatwienia lokalne, czyli w obszarze Piecek-Migowa, wszyscy ci, którzy jadą w kierunku ulicy Myśliwskiej, mogą korzystać z fragmentu ul. Nowej Bulońskiej Północnej wjeżdżając poprzez Myśliwską Południową na osiedla, do których do tej pory mogli dostać się wyłącznie ulicą Myśliwską. Mamy tutaj szeroką arterię, ze światłami i rondem – mówi Włodzimierz Bartosiewicz, dyrektor Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.
Niedostępny dla ruchu samochodów most znajdujący się nad Potokiem Siedleckim, który połączy Piecki-Migowo z Ujeściskiem, ma zostać oddany do użytku 13 stycznia 2020 roku.
– Do pierwszej połowy stycznia 2020 roku do ruchu zostanie udostępniony cały odcinek Nowej Bulońskiej Północnej, w tym przejazd przez obiekt. Organizacja ruchu będzie jednak tymczasowa, ponieważ będą jeszcze trwały prace wykończeniowe przy obiekcie mostowym, budowa torowiska i roboty wykończeniowe – mówi Sylwia Rogall, dyrektor projektu NDI. – Na naszym wiadukcie położone zostały już masy bitumiczne, teraz wykonujemy torowisko, oczepy, balustrady, oświetlenie. We wtorek (red. – 17 grudnia) na wiadukcie przeprowadzone zostały z powodzeniem próby obciążeniowe.
Drugi, oddany w piątek 20 grudnia, odcinek nowej drogi, to fragment Nowej Bulońskiej Północnej do skrzyżowania z ulicami: Warszawską, Jabłoniową do Kartuskiej i dojazdem do ul. Stolema.
– Od strony trasy W-Z, najważniejsze zmiany to sygnalizacja na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Jabłoniowej, która porządkuje ruch – dodaje Włodzimierz Bartosiewicz. – Mamy przecież otwarty odcinek do Centrum Edukacyjnego Jabłoniowa – to skrzyżowanie staje się przede wszystkim bezpieczne, pozwala wjechać na trasę W-Z we wszystkich kierunkach i w przypadku Kartuskiej pozwala przejechać bezpiecznie poprzez rondo do Stolema, czyli mamy dodatkowe połączenie z osiedlem Jasień.
mat. prasowe

fot. mat. prasowe