Ergo Arena

Więcej udogodnień dla osób niedosłyszących w gdańsko-sopockim obiekcie

Problemy ze słuchem nie muszą być przeszkodą w wysłuchaniu koncertu ulubionego artysty czy obejrzeniu meczu ulubionego klubu bądź reprezentacji Polski. W hali widowiskowo-sportowej funkcjonuje od kilku tygodni Punkt Informacji dla Osób Niepełnosprawnych, który na wybranych imprezach muzycznych pełni rolę wypożyczalni sprzętu audio dla osób niedosłyszących.
Hala Ergo Arena wprowadza w tym roku udogodnienia dla osób niedosłyszących, a także dla poruszających się na wózkach inwalidzkich. W strefie A1, obok wejścia głównego do obiektu, znajduje się wspomniany Punkt Informacji, gdzie na czas wydarzeń muzycznych można wypożyczyć sprzęt audio.
– W ramach wypożyczalni oferujemy 20 bezprzewodowych odbiorników radiowych Sennheiser RR 840 wyposażonych w akumulator pozwalający na pracę do ośmiu godzin. Odbiornik może być wypożyczony ze słuchawkami nagłownymi, pętlą indukcyjną Sennheiser EZT 3011 przeznaczoną do użytku z aparatami słuchowymi wyposażonymi w telefoniczną cewkę odbiorczą, lub transmiterem Bluetooth Audiocore AC820 umożliwiającym transmisję dźwięku z odbiornika do aparatów słuchowych bądź słuchawek bezprzewodowych. Odbiornik można też podłączyć do innego urządzenia osoby wypożyczającej – informuje Bartosz Tobieński, rzecznik Ergo Areny.
W hali prowadzona jest także modernizacja podestów dla osób niepełnosprawnych. Dzięki przeprowadzonym pracom sprawniej będzie można poruszać się, jak i dojechać wózkiem inwalidzkim do specjalnej platformy. Obniżone zostaną także barierki, dzięki czemu zwiększyć ma się komfort i widoczność. W platformach zamontowane zostaną także dodatkowe półki z gniazdkami elektrycznymi.
W bieżącym roku zaplanowano także „podniesienie standardów pomieszczeń sanitarnych dla osób niepełnosprawnych” na wybranych kondygnacjach. Dzięki dodatkowym udogodnieniom i rozwiązaniom wygodniej będzie załatwić swoje potrzeby.
To nie wszystko. Spółka Ergo Arena postanowiła także rozszerzyć współpracę z fundacjami pomagającymi przystosować się do życia społecznego osobom z zaburzeniami rozwoju i funkcjonowania. Podopieczni fundacji, działając jako wolontariusze podczas wybranych imprez, pomogą kibicom bądź melomanom, dotrzeć do wybranej części hali.
Ergo Arena będzie obchodzić w tym roku okrągłe 10 urodziny. Hala została oficjalnie otwarta 18 sierpnia 2010 roku.
Jej powierzchnia całkowita to ponad 54 tys. metrów kwadratowych. Ma osiem kondygnacji, a jej wysokość to ponad 30 metrów. Obiekt ma kształt koła – z każdego miejsca kibic bądź miłośnik muzyki dostanie się bezpośrednio na główny parkiet.

mat. prasowe

fot. mat. prasowe