Siłownia pod chmurką

silownia

silownia
Siłownia na świeżym powietrzu już działa                       (fot. kod)

Sport i rekreacja, czyli coś dla aktywnych – tak najkrócej można schrakteryzować nowy obiekt sportowy, o który wzbogaciała się nasza dzielnica.
Chodzi o kompleks sportowo-rekreacyjny przy ul. Gryfa Pomorskiego, który właśnie przeszedł metamorfozę. A konkretnie – został on wzbogacony o wysokiej jakości siłownię na świeżym powietrzu. Urządzenia do ćwiczeń znakomicie uzupełnią ofertę obiektu, z którego od lat korzystają i młodsi i starsi mieszkańcy Kacka.
– Siłownie na świeżym powietrzu wpisują się w rozpoczęty na terenie Gdyni trend – uważa Michał Guć, wiceprezydent miasta. – Pierwszy taki pomysł zrealizował GOSiR w pobliżu bulwaru. Druga siłownia powstała z inicjatywy Rady Dzielnicy Wzgórze Św. Maksymiliana w pobliżu III LO.
O dwie siłownie wzbogaciły się także sąsiednie Karwiny, teraz przyszedł czas na naszą dzielnicę. Latem trwała faza projektowania. Trudno było przewidzieć dokładnie, kiedy będzie można skorzystać z urządzeń, bowiem zazwyczaj przetargi są rozstrzygane na kilka lokalizacji tego typu obiektów jednocześnie. Jednak środki na tę inwestycję zostały odpowiednio wcześniej zabezpieczone tak, by realizacja przedsięwzięcia odbyła się jeszcze w tym roku.
Tak też się stało. Nowa siłownia zewnętrzna przy placu zabaw przy ul. Gryfa Pomorskiego, na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego jest już faktem.
– Obiekt jest już dostępny – potwierdza Stanisław Borski, radny miasta. – Nie było żadnego oficjalnego otwarcia. Siłownia po prostu została udostępniona mieszkańcom i z tego, co widziałem, już cieszy się wśród nich sporą popularnością.
(kod)