Będzie się działo!

imprezy

imprezy
I Ty pogoń Mikołaja!         (fot. kod)

Mimo kapryśnej, listopadowej aury na terenie naszej dzielnicy nie sposób narzekać na nudę. Spośród bogatej oferty dzielnicowych imprez każdy znajdzie coś dla siebie.
Wystartowała Amatorska Liga Siatkarska.
– Gramy tradycyjnie w każdą trzecią niedzielę miesiąca na sali sportowej Zespołu Szkół nr 14 – informuje Anna Grzeczka z Komisji Sportu Rady Dzielnicy Dąbrowa. – Wyjątkiem będzie marzec i kwiecień, kiedy spotkamy się dopiero w czwartą niedzielę (ze względu np. na święta). Zapraszamy zespoły 5-8 osobowe zawierające w swym składzie minimum 4 osoby zamieszkałe na Dąbrowie oraz wszystkich pasjonatów siatkówki. Startujemy o 12.00.
Jest to impreza na którą zaproszone są głównie drużyny z naszej dzielnicy, ale jeżeli jest jakaś osoba, która nie gra w żadnym zespole, to również może przyjść i dołączyć do którejś z istniejących.
Z kolei na 23 listopada zaplanowano pierwszą edycję Turnieju Gier Planszowych na Dąbrowie.
– Przez cały dzień zapraszamy małych i dużych pasjonatów popularnych planszówek na stołówkę Zespołu Szkół nr 14 – dodaje Anna Grzeczka. – Będzie to też doskonała okazja, żeby spróbować wielu gier po raz pierwszy i być może zarazić się nową pasją. Impreza skierowana jest nie tylko do dzieci, ale głównie do młodzieży z naszego osiedla. Planujemy spędzić popołudnie przy różnego rodzaju planszówkach oraz trzy najpopularniejsze gry potraktować turniejowo. Będzie więc okazja do relaksu, ale i emocji sportowych nie zabraknie. Przynieście również swoją ulubioną grę i zapraszamy do zabawy!
A na amatorów aktywnego wypoczynku czeka tradycyjny Bieg Mikołajkowy Rady Dzielnicy, zaplanowany na – 30 listopada. Podczas biegów Stowarzyszenie KrewAktywni zorganizuje pokaz pierwszej pomocy. A na 100 pierwszych osób w biurze zawodów będzie czekać czapka Mikołaja. Będzie też rozstrzygnięty konkurs na najlepsze przebranie.
(kod)