Coraz pilniejsza potrzeba

kościół

kościół
642 parafian chce rychłej budowy kościoła… (t)

Prezydent Paweł Adamowicz spotkał się z proboszczem Ryszardem Grosem i przedstawicielami wiernych z Parafii Bł. Jana Pawła II w Gdańsku Łostowicach. Rozmawiali o dynamicznym rozwoju wspólnoty parafialnej, oraz o tym, że budowa świątyni w tym miejscu jest coraz pilniejszą potrzebą.
– Parafia istnieje krótko, bo ledwie od dwóch i pół roku, ale powstała na terenach prawdziwego boomu budowlanego. W ciągu dwóch lat liczba mieszkańców w okolicy wzrosła dwukrotnie i coraz więcej z nich pojawia się też w naszej prowizorycznej kaplicy. Każdej niedzieli podczas Mszy Świętej musi się w niej pomieścić 700-900 osób. W 2012 roku do Pierwszej Komunii przystąpiło zaledwie sześcioro dzieci, ale już w 2013 roku było ich 62. W mijającym roku udzieliliśmy też 101 chrztów – opowiadał proboszcz parafii.
Towarzyszący mu członkowie Rady Parafialnej wręczyli prezydentowi Gdańska listę 642 podpisów parafian popierających budowę kościoła. Prosili jednocześnie o wsparcie inicjatywy budowy świątyni według istniejącego projektu autorstwa architekta Wiesława Kupścia.
– Ubolewamy, że istnieje spór, w którym kością niezgody jest wieża kościoła. Naszym zdaniem ma on charakter polityczny. Bo wciąż głośno mówi się o racjach biskupa, czy radnych, a jednocześnie ignoruje się wolę nas, czyli wiernych – mówili przedstawiciele parafian.
Prezydent Adamowicz poinformował gości o procedurach związanych ze zmianami planu zagospodarowania przestrzennego.
– Musimy brać pod uwagę wszystkie głosy, zarówno tych 300 zebranych podczas konsultacji, jak też te 600 podpisów parafian. Mam nadzieję, że uda się wypracować w tej sprawie kompromis – powiedział Paweł Adamowicz. – Pamiętajcie jednak, że zmiana planu to cała procedura, w której najważniejsza jest ostateczna decyzja Rady Miasta.
(tg)