Rusza budowa „Verusa”

kompleks

kompleks
Lidl pozostaje tylko na obrazku – sieć nie jest zainteresowana otwarciem sklepu w tym miejscu…

Jak już pisaliśmy, do końca 2014 roku na Chełmie naprzeciw Pasażu Chełmskiego, na ponad hektarowej działce, powstanie kompleks trzech budynków handlowych pn. „Verus”. Wewnątrz ma pojawić się m.in. sklep Tiger Gym, przedszkole dla 200 dzieci. Nie będzie Lidla, jak pierwotnie zakładano, a firma KFC jeszcze nie dała ostatecznej odpowiedzi, czy jest zainteresowania ofertą. Infografika ma więc jedynie charakter poglądowy. Budowa ma ruszyć jeszcze w grudniu tego roku.
Obiekty powstaną na nieco ponad hektarowej działce między ul. Witosa, a ul. Cieszyńskiego. Kompleks mają tworzyć trzy budynki, w których będzie ok. 7 tys. m kw. powierzchni do wynajęcia.
Partnerzy biznesowi Firmy Wroński, która w ubiegłym roku wygrała konkurs na dzierżawę działki przy kościele, zdecydowali się na zakup sąsiadującej działki z myjnią samochodową i wystąpili do Spółdzielni Mieszkaniowej Chełm z wnioskiem o dzierżawę pozostałego terenu, na który w konkursie nie było ofert.
Sugestia Zarządu Spółdzielni, aby u zbiegu ulic Cieszyńskiego i Witosa zlokalizować fastfood KFC została przyjęta i w ten sposób cały obszar od kościoła na zachód będzie zagospodarowany. Na działce, po wyburzeniu budynku myjni, zlokalizowany będzie klub fitness i obiekty handlowe.
Inwestorem przedsięwzięcia będzie spółka RWS Group. Przedsiębiorstwo zbudowało w Trójmieście m.in. Rental Park, który położony jest nieopodal trójmiejskiej obwodnicy, vis a vis outletu Fashion House. W Gdyni natomiast firma była inwestorem budynku przy ul. Sojowej, w którym mieści się, oprócz mieszkań, także Biedronka.
Inwestor nie wypowiada się w kwestii budowy. Jednak na swojej stronie internetowej poinformował, że wychodzi naprzeciw potrzebom mieszkańców, jak i najemców. Wśród licznych marek, jakie już zdeklarowały się, że będą towarzyszyć tej inwestycji można wymienić sklep Rossmann, siłownię Tiger Gym, czy sklep elektroniczny Avans. W jednym z budynków pojawi się też przedszkole z ośmioma oddziałami, do którego będzie mogło uczęszczać 200 dzieci. Zajmą one dwa pierwsze budynki od strony kościoła położonego w sąsiedztwie.
Obok inwestycji być może pojawi się także, w osobnym obiekcie, bar KFC. Całość będzie otoczona parkingami na kilkadziesiąt miejsc postojowych.
Kompleks „Verus” będzie kolejnym tego rodzaju obiektem komercyjnym w dzielnicy.
(TG)