Dąbrowa kulturą stoi

kultura

kultura
Aktorska para – państwo Żarneccy – są pomysłodawcami zwycięskiego projektu (fot. kod)

Mamy doskonałą wiadomość dla mieszkańców – Dąbrowa zwyciężyła w kolejnej edycji konkursu „Kultura w dzielnicy” i dostanie ponad 15 tys. zł na realizację swojego projektu.
„Warsztaty aktorskie dla młodzieży i dorosłych”, „Jazz dla najmłodszych – interaktywne koncerty dla dzieci”, „Koncerty z dedykacją – cykl imprez kulturalnych” oraz „Gdynia w kalejdoskopie historii” – te projekty będą realizowane przez gdyńskie rady dzielnic w 2014 r. w ramach konkursu „Kultura w dzielnicy”.
Najlepsi spośród 17
W organizowanym od 2008 roku konkursie rady dzielnic przedstawiają autorskie projekty, mające na celu integrację społeczności lokalnej, upowszechnianie kultury oraz edukację kulturalną w dzielnicach. Pula nagród w tegorocznym konkursie wynosiła 125000 zł. W szranki stanęło 17 gdyńskich rad dzielnic.
– Dokonując oceny projektów komisja kierowała się m. in. atrakcyjnością zaproponowanego przedsięwzięcia dla mieszkańców dzielnicy lub dzielnic, liczbą odbiorców, współpracą pomiędzy dzielnicami, nowatorskim charakterem przedsięwzięcia, długofalowymi rezultatami przedsięwzięcia, w tym wpływem na integrację mieszkańców dzielnicy – wyliczają urzędnicy.
Wysoka ocena
Komisja w składzie: Michał Guć – przewodniczący komisji, Karin Moder, Maja Wagner, Joanna Chacuk, Łukasz Wyszyński, Jolanta Klupś najwyżej oceniła cztery wnioski.
Pierwszym z nich jest Rada Dzielnicy Dąbrowa i projekt „Warsztaty aktorskie dla młodzieży i dorosłych”. Dostanie dofinansowanie w wysokości 15350 zł (wniosek zdobył 22 pkt.). Za nim uplasowały się pozostałe rady dzielnic: Grabówek/Leszczynki z projektem „Jazz dla najmłodszych – interaktywne koncerty dla dzieci” (kwota dofinansowania 40000 zł, 22 pkt.), Oksywie z projektem „Koncerty z dedykacją – cykl imprez kulturalnych” (kwota dofinansowania 23000 zł, 21 pkt.), Redłowo/Witomino-Leśniczówka/Wzg. Św. Maksymiliana z projektem „Gdynia w kalejdoskopie historii” (kwota dofinansowania 46650 zł, 12 pkt.).
Kuźnia aktorów
Dzięki wygranej w konkursie „Kultura w dzielnicy” udało się pozyskać zatem 15350 zł na organizację szkoleń z zakresu aktorstwa. Dodać przy tym należy, że pomysłodawcami szkolenia są Beata Buczek–Żarnecka i Mariusz Żarnecki, aktorzy i mieszkańcy naszej dzielnicy, którzy na co dzień są nierozłączną parą w życiu i na scenie Teatru Miejskiego w Gdyni. Gratulujemy!
(kod)