Odwiedź szkołę!

dzien

dzien
I Ty możesz odwiedzić szkołę!             (fot. ZS nr 10)

Na Dzień Otwarty zaprasza Zespół Szkół nr 10. Impreza zapowiada się bardzo ciekawie, a organizatorzy zapewnią mnóstwo atrakcji.
To już stały punkt w kalendarzu szkolnych wydarzeń.
– Dokładnie 15 marca będzie dzień otwarty szkoły – mówi Grażyna Wojciechowska, dyrektor ZS nr 10. – Zapraszamy wszystkich, którzy chcą do nas przyjść i tych, którzy już u nas się uczą, gdyż będą ciekawe pokazy, specjalne lekcje i występy. Będzie można uzyskać informacje na temat tego, co się u nas robi dla uczniów i z uczniami.
Wybuchowe eksperymenty
O tym, ze warto się wybrać tego dnia do szkoły świadczą poprzednie, udane edycje Dnia Otwartego. W ubiegłym roku na przykład uroczystość rozpoczęła się grą profesjonalnych artystów na akordeonach oraz popisami uczniów uczęszczających do szkoły muzycznej i świetnie przygotowanym występem uczniów. Natomiast nauczyciele przygotowali interesujące prezentacje. M. Feliński prezentował programowanie robota, uczennica pani K. Zimnej pokazywała ciekawe, „pachnące”, wybuchowe oraz barwne reakcje chemiczne. Nauczyciele angielskiego umożliwili dzieciom zabawę z wykorzystaniem tablicy multimedialnej. Prezentowane były ciekawostki z fizyki, informatyki, a to wszystko w świetnie wykonanej scenerii, imitującej dżunglę. Jak będzie tym razem? Warto się przekonać na własne oczy.
Zbiórka na Agatę!
Na co dzień natomiast uczniowie ZS nr 10 angażują się w działania ekologiczne, społeczne i charytatywne.
– Zbieramy elektrośmieci – potwierdza pani dyrektor. – Prosimy o przynoszenie do szkoły starych urządzeń elektrycznych lub ich elementów. Sprzedajemy i mamy z nich pieniądze na nagrody dla uczniów oraz na bieżące potrzeby szkoły. Ponadto nasza szkoła wspiera chorującą na stwardnienie rozsiane Agatę, matkę dwóch maluszków, w pozyskiwaniu środków na leki opóźniające postęp choroby. Treść ulotki zamieścimy na naszej stronie w Strefie Rodzica. Apelujemy o pomoc tej młodej mamie. Warto zrobić co się da, by uratować te maluchy przed sieroctwem…

(kod)