Szkoła otwarta dla każdego

szkola1

szkola1
Kawiarenka cieszyła się powodzeniem (fot. ZS nr 10)
Wybuch wulkanu, relacja z egzotycznej podróży, czy interaktywne zabawy to tylko niektóre atrakcje Dnia Otwartego, jaki odbył się w Zespole Szkół nr 10.
W dniu otwartym maluchy przygotowały piosenki, teatralne występy, pokazy taneczne „Impulsika” (jest to zespół cheerleaderek, prowadzony przez panią Kamilę Golon). Natomiast dzieciaki z klasy trzeciej pod opieką Anny Matuszczak dały pokaz aerobiku. Nowy zespół muzyczny, prowadzony przez panią Porzeżyńską i pana Skorupskiego zaśpiewał kilka piosenek.
Odbyło się spotkanie z podróżnikiem, który na motocyklu w ciągu 40 dni przejechał Azję. Na spotkanie przyjechał właśnie tym motocyklem, a dzieciaki obejrzały film z jego podróży.
– Niezwykle ciekawy człowiek, świetne wspomnienia z podróży – mówi Grażyna Wojciechowska, dyrektor szkoły. – W maju spotka się również z naszymi gimnazjalistami.
Zwiedzanie klas i spotkania z przyszłymi wychowawcami zerówek i klas pierwszych to kolejna atrakcja. W sali gimnastycznej na dzieci i osoby zwiedzające czekali nauczyciele z propozycjami gier i zabaw. Można było też skorzystać z kawiarenki, posiedzieć przy ciastku i jakimś napoju.
Nauczyciele i uczniowie prezentowali przygotowane przez nich ciekawostki związane z przedmiotami nauczanymi w szkole. Anglistki przygotowały ciekawe zabawy z wykorzystaniem tablicy multimedialnej. Program pozwala dzieciom na aktywny kontakt z językiem, wyzwala aktywność poznawczą, umożliwia poznanie przez przeżywanie, doświadczanie, działanie. Odbyły się również zabawy matematyczne przy wykorzystaniu tablicy interaktywnej.
Były też doświadczenia chemiczne – wybuch wulkanu, miękka skorupka jajka i inne.
– Niesamowita frajda dla dzieciaków dużych i małych – zapewnia Grażyna Wojciechowska. – Było to najbardziej oblegane „stoisko”. Doświadczenia przeprowadzali uczniowie pod kierunkiem Katarzyny Zimnej, naszej znakomitej nauczycielki chemii.
(kod)