Broń się sam!

samoobrona

samoobrona
Zajęcia uczą technik obrony przed napaścią                                   (fot. mat. RD Dąbrowy)
Na bezpłatne zajęcia z samoobrony zaprasza Rada Dzielnicy Dąbrowa do Zespołu Szkół nr 14. Przed nami 10 weekendowych warsztatów, za każdym razem na inny temat.
Koordynatorem przedsięwzięcia jest Lechosław Dzierżak z RD Dąbrowy.
– Uczestnik wszystkich spotkań będzie miał szanse przygotować się na około 95 proc. możliwości ataku na daną osobę – opowiada L. Dzierżak. – Próba kradzieży, pobicia, gwałtu, atak grupy osób, osoby pijanej, walczącej wręcz lub z różnego rodzaju bronią od kija przez nóż po pistolet… Podczas zajęć będą omówione aspekty prawne i psychologiczne oraz przeprowadzone ćwiczenia praktyczne – symulacje różnego rodzaju zdarzeń. Kurs został opłacony z budżetu rady dzielnicy i jest bezpłatny dla jego uczestników.
Techniki i psychodrama
W ramach każdego dnia szkolenia przeprowadzane są: odpowiednia rozgrzewka, demonstracja technik, trening technik na sucho, następnie w parach, grupach oraz trening sytuacyjny w formie psychodramy.
Każde zajęcia będą wzbogacone o informacje z dziedzin prawa i psychologii. Cały kurs podstaw samoobrony ma przygotować laika do większości sytuacji niebezpiecznych w życiu codziennym, czyli nauczyć, jak się bronić przed uderzeniami, kopnięciami, duszeniami, przedmiotami niebezpiecznymi, próbami wywrócenia, próbami uprowadzenia itp.
Temat pierwszych zajęć to podstawy samoobrony: czym właściwie jest samoobrona, czy warto się bronić, kiedy się bronić i od czego zacząć, o prawie i orzecznictwie, podstawowe techniki obrony przed uderzeniami
Doświadczeni instruktorzy
Zgłoszenia: kursy@radadabrowa.pl, ilość miejsc ograniczona. Wymagane oddzielne zgłoszenie na każdy ze zjazdów. Kurs przeznaczony jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Jest bezpłatny, został sfinansowany z budżetu Rady Dzielnicy Dąbrowa, która współpracuje z Akademią Samoobrony Guardian.
Guardian to grupa instruktorów z wieloletnim stażem i różnorodnym doświadczeniem. Umiejętności zdobywali podczas zmagań w sportach walki, w pracy w ochronie fizycznej oraz technicznej osób i mienia, podczas codziennych działań operacyjnych w służbach mundurowych. Teraz chcieliby zaoferować możliwość uczestnictwa w zajęciach skutecznej samoobrony.
Myśl i reaguj!
Instruktorzy opierają się na technikach Krav Magi, Kung Fu, Muai Thai, Kickboxingu, Judo, Aikido i technikach interwencyjnych służb mundurowych. Przygotowany zbiór technik tworzy prosty, spójny system, aby jego zastosowanie było odruchowe, oparte na wzmocnieniu naturalnych instynktów.
– Samoobrona jest bardzo szczególną dziedziną wiedzy – wyjaśniają. – W 99 przypadkach na 100 może wydać się niepotrzebna i abstrakcyjna, w ostatnim przypadku zaś okaże się wiedzą priorytetową i konieczną do zachowania życia, zdrowia lub mienia – swojego i najbliższych. Myśl przytomnie, reaguj właściwie, bądź zawsze w gotowości!
(kod)