Pięć razy na „tak”

wnioski

wnioski
Myśliwska, gdzie czas się zatrzymał… Fot. t
Na XXVII sesji Rady Dzielnicy Piecki-Migowo podjęła uchwałę, w której poparła pięć następujących wniosków.
Miejsca postojowe dla samochodów oraz przejście dla pieszych przy Przychodni Zdrowia przy ul. Jaśkowa Dolina 105. Przystosowanie obecnych terenów zielonych /zdewastowane i rozjeżdżone – na krótkotrwałe miejsca postojowe dla beneficjentów przychodni Morena. Budowa – remont chodnika od przejścia dla pieszych z terenu przychodni do parkingu na tyłach przychodni. Ul. Jaśkowa Dolina 105. Kwota: 90 000 zł.
Zagospodarowanie terenu w sąsiedztwie stawu przy ul. Piekarniczej w Gdańsku. Projekt zakłada uporządkowanie terenu, który obecnie jest wykorzystywany przez klientów Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ za „dziki” parking. Oprócz uporządkowania terenu projekt przewiduje stworzenie przy stawie miejsca rekreacyjno-wypoczynkowo-spacerowego (ścieżki spacerowe, ławki i inne elementy małej architektury, plac zabaw itp.). Projekt jest więc szansą na stworzenie w okolicy ul. Piekarniczej pierwszego miejsca o takim charakterze, z którego będą mogli korzystać mieszkańcy dzielnicy. Szacunkowa kwota realizacji pierwszego etapu projektu wynosi 335 tys. zł. Ze szczegółami projektu można zapoznać się na www.StawPiekarnicza.pl i profilu Facebook: „stawpiekarnicza.pl”.
Boisko plażowej piłki siatkowej. Wnioskowane zadanie zakłada budowę boiska piłki siatkowej plażowej. W ramach zadania należy wykonać wymianę gruntu na piasek plażowy w obrębie placu gry, wykonanie obrysu placu gry z materiałów naturalnych np. drewna, wykonanie obrysu boiska za pomocą taśm, wykonanie słupków do zamocowania siatki, zainstalowanie siatki.
Piecki-Migowo – ul. Wyrobka. Kwota: 60 000 zł.
Remont chodnika całości ulicy Piecewskiej. Remont ten ma polegać na usunięciu płyt betonowych i zniszczonych, starych płytek chodnikowych oraz położeniu na ich miejscu nowych płytek chodnikowych. W rezultacie nastąpi modernizacja chodnika na całej długości ulicy Piecewskiej oraz podniesienie bezpieczeństwa i wyglądu estetycznego. Mamy nadzieję, że uruchomienie tego projektu przyczyni się do przyspieszenia także remontu samej nawierzchni tej ulicy, na co mieszkańcy czekają już długo. Niemal wszyscy to wiemy. Ulica Piecewska, tzn. stan w jakim się znajduje, obok Myśliwskiej to jedna z największych bolączek naszej dzielnicy. Zbudowana ok. 1980 roku wraz z powstającym wówczas osiedlem stanowiła obliczone na krótki czas prowizorium. I to „prowizorium” z betonowymi płytami, położonymi na błotnistym terenie obsługuje nas po dziś dzień. Niestety, przy wszystkich nawet ładnych, wzbogacających inwestycjach – jak chociażby nowe osiedle przy ulicy Piecewskiej – nic nie jest w stanie przesłonić dysfunkcjonalności, zagrożenia dla kierowców i pojazdów oraz szpetoty zarówno stanu jezdni jak i chodnika. Zachodzi duże prawdopodobieństwo, że jak uzyskamy pieniądze na nowy chodnik, to i wreszcie przeprowadzona zostanie modernizacja jezdni.
Szacowany koszt projektu: 500 000 zł.
Budowa dużej wiaty na przystanku ZKM Wołkowyska przy ulicy Myśliwskiej w Gdańsku. Projekt budowy nowej wiaty wraz z wiatrołapami na przystanku Wołkowyska przy ul. Myśliwskiej jest zasadny, gdyż rozwiązany byłby problem uciążliwości oczekiwania na autobusy linii 127 i 130 jadące w kierunku Gdańska, z którego codziennie wsiada od 600 do 800 osób. Pod wiatą mogłoby znaleźć schronienie 8/12 osób szczególnie kiedy pada deszcz lub śnieg i wieje wiatr. Piecki-Migowo; przystanek Wołkowyska przy ul. Myśliwskiej w kierunku Gdańska Kwota: 22 000 zł.
Co dla Piecek Migowa?
Są już wyniki głosowania nad projektami w pilotażowym projekcie Budżet Obywatelski.
Trzeci Okręg Konsultacyjny – Siedlce, Suchanino, Piecki-Migowo, Jasień, Wzgórze Mickiewicza, Aniołki
1 934 + 7 = 1941 głosów, nr 15, 499 200 zł – Remont podłóg na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum nr 27
1 885 głosów, nr 14, 90 000 zł – Miejsca postojowe dla samochodów oraz przejście dla pieszych przy Przychodni Zdrowia przy ul. Jaśkowa Dolina 105
1 854 głosów, nr 19, 500 000 zł – Infrastruktura rekreacyjna dla osiedli rejonu Piecki-Migowo
1 574 głosów, nr 30, 500 000 zł – Opracowanie dokumentacji – Piecewska – ulica na miarę XXI wieku – bezpieczna, przyjazna pieszym i kierowcom.
Łącznie 1 589 200 zł.
(t)