Żywność prosto ze wsi

bazar

bazar
Nieopodal Żabianki – żywność prosto ze wsi Fot. t

Świeże warzywa prosto z ogrodu, przetwory własnej produkcji, swojskie wędliny i zdrowe mięso, jajka od kur z wolnego wybiegu – a wszystko to w hali Olivia w każdy czwartek w godz. 14.00-19.00. Bazar Bo Ze Wsi także w Gdańsku otwiera swoje podwoje. Inauguracja Gdańskiego Bazaru Natury odbyła się 8 maja.
– Każdy może przekonać się o niepowtarzalności oferowanych wyrobów – podkreślają studenci zespołu Enactus UG. Bo ze Wsi to projekt studentów ekonomii Uniwersytetu Gdańskiego i ich zespołu Enactus wywodzącego się z Koła Naukowego Strateg. Skierowany jest do lokalnych społeczności oraz rolników.
– Bardzo cenimy jakość wyrobów dlatego też starannie dobieramy wystawców, którzy oferują swoje produkty. Gdański Bazar Natury to także miejsce, gdzie dzieci wraz z pomocą animatorów będą mogły dowiedzieć się w jaki sposób sadzi się warzywa, w jaki sposób dbać o swoje zdrowie oraz będą miały możliwość zabawy w wyznaczonym do tego miejscu – mówi Aleksander Ziemniewicz z Koła Naukowego Strateg UG.
Na Gdańskim Bazarze Natury będzie można dostać: świeże warzywa i owoce, wędliny z lokalnych wędzarni, przyprawy, wędzone ryby, jajka od kur z wolnego wybiegu, świeże zioła, miody, przetwory i wiele innych. Jest to także miejsce, gdzie można przekonać się o tym dlaczego warto odżywiać się i żyć w zgodzie z naturą. Ofertę uzupełnią m. in. wystawcy którzy oferują naturalne wolne od chemii kosmetyki oraz porady trenerów personalnych, którzy w odpowiedni sposób pomogą dobrać podstawowe ćwiczenia sportowe, dzięki którym klienci Gdańskiego Bazaru Natury będą mogli poczuć się lepiej.
(t)