Wakacje z księdzem Adamem

akcja

akcja
Każdy znalazł coś dla siebie, było sympatycznie… (t)

Atrakcyjną formę wypoczynku zapewnili dzieciom z Żabianki kapłani z parafii Matki Bożej Fatimskiej. Nikt się nie nudził, dla każdego było coś interesującego.
28 czerwca – 5 lipca 2014 r. dzieci z tej parafii wraz z ks. Adamem Kołkiewiczem oraz klerykami Mateuszem i Arturem odpoczywały w Sudetach. Pierwszego dnia pobytu w górach dzieci nawiedziły Sanktuarium Matki Bożej Wambierzyckiej Królowej Rodzin w Wambierzycach. Następnie udały się Czermnej, gdzie obejrzały Kaplicę Czaszek oraz do Parku Zdrojowego w Kudowie Zdroju, gdzie miały okazję skosztować leczniczej wody.
Następnego dnia grupa podjęła wspinaczkę na Szczytnik, by na jego szczycie zwiedzić zamek „Leśna”. Spacerowały również po Szczytnej. Kolejny dzień upłynął m.in. na zwiedzaniu Iglicznej, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej.
Czwartego dnia obozu dzieci zwiedziły Kopalnię Złota oraz Średniowieczny Park Techniki w Złotym Stoku. Kolejny dzień to wyprawa malowniczą trasą na Szczeliniec Wielki (919 m n.p.m.) i Błędne Skały oraz zwiedzanie Parku Dinozaurów w Karłowie. Ostatniego dnia pobytu dzieci zwiedziły sztolnie w Walimiu oraz zamek w Grodnie i kopalnię węgla kamiennego w Nowej Rudzie.
9 lipca rozpoczęła się w tej parafii Akcja Letnia dla dzieci, które podczas wakacji pozostawały w domu. Celem pierwszego wspólnego wyjścia była katedra w Oliwie, gdzie dzieci miały okazję zgłębić tajemnice Cystersów. 11 lipca dzieci udały się do Centrum Hewelianum na Górze Gradowej w Gdańsku.
16 lipca w ramach Akcji Letniej ks. Adam Kołkiewicz udał się z grupą dzieci do Rodzinnego Parku Rozrywki w Nowej Holandii koło Elbląga, a 18 lipca ks. Adam udał się z grupą dzieci do Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni.

(t)