Dwa jubileusze

zywicka1

zywicka1zywicka2
Ksiądz prałat Ryszard Kwiatek, proboszcz kościoła p. w. św. Wawrzyńca, obchodził złoty jubileusz kapłaństwa. Uroczystą Eucharystię sprawował jubilat w asyście księdza Bietzke z Osowej, swego rocznikowego kolegi i wieloletniego wikariusza naszej parafii księdza Wojciecha Tychnowskiego.
Homilię wygłosił abp senior Tadeusz Gocłowski. Przedstawił sylwetkę księdza Ryszarda od najwcześniejszych lat życia, poprzez naukę w Seminarium Duchownym w Pelplinie i służbę kapłańską. Jubilat otrzymał życzenia od władz Urzędu Miasta Gdyni, Rady Dzielnicy Wielkiego Kacka, wszystkich grup i wspólnot parafialnych. Miłośnicy z sąsiednich parafii i licznie zebrani parafianie św. Wawrzyńca składali księdzu prałatowi życzenia na placu przy plebani. Wszyscy obecni mogli korzystać z poczęstunku zorganizowanego przez założony na tę okazję Komitet Organizacyjny z udziałem wszystkich sprzymierzeńców proboszcza. Jubilat spotkał się z zaproszonymi księżmi, a potem z nieukrywaną radością przebywał wśród swoich parafian.
1 września ks. prałat obchodził następny jubileusz, tym razem srebrny: 25 lat jako proboszcz w parafii św. Wawrzyńca. Po mszy dziękczynnej, odprawionej z tej okazji przez ks. wikariusza Piotra, wierni udali się do biura parafialnego, gdzie wręczyli proboszczowi kosz z 25-cioma różami.
Zofia Żywicka