Gdańska Gala Sportu Szkolnego 2014

gala

gala
Nagrodzono 89 zawodników oraz 45 najlepszych trenerów. Fot. t

Podczas Gdańskiej Gali Sportu Szkolnego i Młodzieżowego, która z udziałem młodych sportowców z Żabianki odbyła się w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, nagrodzono najlepszych zawodników, trenerów i dyrektorów placówek wyróżniających się we współzawodnictwie sportowym.
Podczas Gali uhonorowano uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce w poprzednim roku szkolnym. Prezydent Paweł Adamowicz przyznał roczne stypendia naukowe 190 uczniom, w tym 153 gimnazjalistom i 37 uczniom szkół ponad gimnazjalnych. Przypomnijmy, że łącznie w tym roku szkolnym stypendia otrzymało 791 uczniów – w tym 298 naukowych, na kwotę 91 300 złotych oraz 493 sportowe, na kwotę 73 950 zł. Łącznie Miasto przeznaczyło na stypendia naukowe i sportowe 165 250 zł.
Prezydent Paweł Adamowicz uhonorował także dyrektorów szkół wyróżniających się w całorocznym współzawodnictwie sportowym. Nagrody otrzymało łącznie 24 dyrektorów placówek, po sześć osób w każdej z czterech kategorii: Gdańskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej (szkoły podstawowe), Gdańska Gimnazjada (szkoły gimnazjalne), Gdańska Licealiada Dziewcząt oraz Gdańska Licealiada Chłopców.
Za wybitne osiągnięcia sportowe w latach 2013 i 2014 nagrodzono 89 zawodników oraz 45 najlepszych trenerów.
W Gdańskiej Gali Sportu Szkolnego i Młodzieżowego uczestniczyli – oprócz prezydenta Gdańska – także radni Miasta oraz członkowie Gdańskiej Rady Sportu – z jej przewodniczącym profesorem Wojciechem Przybylskim. Wydarzenie w auli Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku ubarwiły występy florecistek oraz gimnastyków.
(tg)