Obroń się sam i do tego za darmo!

samoobrona

samoobrona
Zajęcia obfitują w ćwiczenia praktyczne                                      (fot. Lechosław Dzierżak)

Jak zapobiegać i jak reagować podczas rozboju, próby kradzieży czy włamania? Większość z nas nie wie, co należy zrobić w takiej sytuacji. W sukurs przychodzą bezpłatne kursy samoobrony – oddolna, społeczna inicjatywa.
Podczas kolejnych weekendowych zajęć z samoobrony, organizowanegych przez Radę Dzielnicy Dąbrowa, można było bezpłatnie zapoznać z podstawowymi technikami obrony oraz poćwiczyć pod okiem profesjonalistów z Akademii Samoobrony oraz policji.
Kurs jest bogaty w ćwiczenia praktyczne oraz symulacje najczęściej spotykanych zdarzeń. Ostatnio zostały omówione przypadki kradzieży na ulicy czy w środkach komunikacji miejskiej, a także włamania do mieszkania. Dodatkowo gdyńska Straż Miejska przeprowadziła wykład oraz pokaz użycia gazu łzawiącego.
– Zorganizowaliśmy ten kurs po to, żeby na naszych dzielnicach było bezpieczniej – mówi Lechosław Dzierżak, pomysłodawca kursu i radny dzielnicy. – Według mnie każdy powinien poznać tego typu techniki i umieć zareagować w sytuacji zagrożenia dla zdrowia, czy dla ochrony mienia. My dajemy taką szansę za darmo!
Podczas Akademii Samoobrony planowane jest omówienie 10 tematów związanych z samoobroną. Uczestniczenie we wszystkich kursach możne przygotować do około 90 proc. najczęściej spotykanych przypadków.
Kolejne spotkania odbywają się w weekendy. Będą omawiane zagadnienia samoobrony w sytuacji, w której napastnik jest pijany lub odurzony i wiele innych. Wymagane są zapisy pod adresem kursy@radadabrowa.pl.
(kod)