Dla małych sportowców

sport

sport
Piłka nożna cieszy się wśród uczniów dużą popularnością (fot. kod)

Dobra wiadomość dla miłośników sportu – Gdyńska Akademia Piłkarska, szkoląca dzieci i młodzież z Dąbrowy i Karwin, nawiązała długo wyczekiwaną współpracę z Arką Gdynia S.I.
Jak twierdza przedstawiciel stron umowy, to wydarzenie wpisuje się w integrację środowiska wokół żółto-niebieskich barw, z jednoczesnym zachowaniem własnej tożsamości, budowanej przez ostatnie lata na terenie dzielnicy.
Wspólne punkty
Na bazie wypracowanej przez wiele miesięcy umowy, oba kluby ustaliły wiele punktów zakładających miedzy innymi ujednolicone szkolenia dzieci i młodzieży z zakresu piłki nożnej, wzajemne wspieranie się w zakresie planów szkolenia, podnoszenia kwalifikacji zatrudnionych trenerów w obu klubach, współtworzeniu dobrego klimatu dla piłki nożnej w Gdyni, poszanowaniu wzajemnych relacji pomiędzy klubami, a także wymiana zawodników na linii Akademia-Arka i Arka-Akademia na ściśle określonych zasadach i warunkach zaakceptowanych przez obie strony.
Gdyńska Akademia Piłkarska z główną siedzibą na Dąbrowie przy ZS nr 14, rozwija skrzydła również w dzielnicy Karwiny (SP 42, SP 46) i Kack (SP 20), aby z pasją i pełnym zaangażowaniem zaszczepiać wśród dzieci i młodzieży miłość nie tylko do piłki nożnej, ale również do szeroko pojętej rekreacji ruchowej i zdrowego stylu życia, a co najważniejsze, nie pozwoli „zgubić” żadnego talentu, który być może w przyszłości zasilać będzie pierwszy zespół Arki Gdynia.
Od przedszkola
W akademii treningi techniki piłki nożnej rozpoczynają się od podstaw już w wieku przedszkolnym (od 3 roku życia) oraz w okresie szkolnym (do VI klasy szkoły podstawowej). Treningi piłkarskie przeplatają się z zajęciami lekkiej atletyki i koordynacji ruchowej, a prowadzone są przez wykwalifikowanych trenerów i Instruktorów gwarantujących prawidłowy rozwój młodego człowieka na początku jego piłkarskiej drogi.
– Dając szeroki wachlarz podstawowych umiejętności piłkarskich oraz ruchowych każdemu z naszych małych piłkarzy wierzymy, że podczas kolejnego etapu, w klubie naszego Partnera-Arce Gdynia, każdy uzdolniony młody chłopak będzie kontynuował rozpoczętą przygodę z piłką – informuje Sebastian Czajka, trener i koordynator akademii. – Umowa z Arką spowoduje, iż żaden z rokujących, uzdolnionych chłopców nie zostanie przeoczony, a tym, którym nie powiedzie się profesjonalna piłka, z pewnością kontynuować będą rozpoczętą naukę w formie rekreacyjnej i zabawowej.
Nadzieje na współpracę
Wszyscy mają nadzieję, że współpraca z Arką Gdynia S.I. przyniesie spodziewane efekty w niedługim czasie, a oba kluby będą usatysfakcjonowane z podpisanego dokumentu. Podczas podpisania dokumentu obecny był prezes Arki Gdynia S.I. Krzysztof Rybicki, dyrektor sportowy Arki Tomasz Bobryk i sekretarz klubu oraz trener grup młodzieżowych w Arce Ireneusz Michalik.
(kod)