Debata na PGE ARENIE

debata

debata
Podkreślano znaczenie współpracy przedsiębiorców z samorządami… Fot. t

Na PGE ARENIE 27 listopada odbyła się debata na temat: „Polska silna regionami – czas na patriotyzm lokalny w Gdańsku”. Zebrani bankowcy, samorządowcy i przedsiębiorcy dyskutowali o tym, czy w biznesie jest miejsce na promowanie i rozwój regionu.
Jest ona częścią programu „Czas na patriotyzm gospodarczy”, zainicjowanego przez redakcję ogólnopolskiego dziennika gospodarczego „Puls Biznesu”. Podczas kilkunastu debat zorganizowanych w poprzednich edycjach dyskutowaliśmy o zachowaniach patriotycznych w biznesie, które stanowią o sile współczesnych gospodarek.
W debacie udział wzięli m.in.: Paweł Adamowicz, prezydent Miasta Gdańska, Paweł Olechnowicz, prezes Lotos S.A., Roman Szczepan Kniter, prezes Trefl S.A., Maciej Grabski, prezes Olivia Business Centre, Teresa Kubas-Hul, wiceprezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i Adam Świrski, wiceprezes Banku Gospodarstwa Krajowego.
Debatę prowadził Grzegorz Nowicki, zastępca redaktora naczelnego „Pulsu Biznesu”. Uczestnicy podkreślali znaczenie współpracy przedsiębiorców z samorządami oraz zastanawiali się nad sposobami przeciwdziałania brakowi odpowiednio wykształconych pracowników.
(tg)