Mikołajki na sportowo

mikolajki 1

mikolajki 1
Sportowe emocje towarzyszyły imprezie                 (fot. ZS nr 10)
mikolajki 2
Radość na twarzach dzieci                                      (fot. ZS nr 10)

Tradycyjnie już, nauczyciele wychowania fizycznego Zespołu Szkół nr 10, wspierani przez uczniów gimnazjum, przygotowali „Mikołajki na sportowo” dla najmłodszych uczniów. W zabawie wzięło udział blisko 260 dzieci.
– Nie od dzisiaj wiadomo, że dzieci, które w szkole czują się dobrze i odbierają ją nie tylko jako miejsce wytężonej pracy, ale również jako miejsce, które gwarantuje dobrą zabawę, daje radość, umożliwia szlachetną rywalizację, organizuje zajęcia odkrywające talenty podopiecznych, osiągają lepsze wyniki w nauce od tych smutnych, nastawionych tylko na średnią ocen – uważa Grażyna Wojciechowska, dyrektor ZS nr 10. – Nasza szkoła, dzięki dobrej zabawie i przyjaznej atmosferze, zapewnia absolwentom również znakomite wyniki sprawdzianów i testów. Od lat jesteśmy w czołówce.
Wszyscy zadowoleni
A uśmiechy na twarzach sugerują, że Mikołajki to także był dobrze i przyjemnie spędzony czas. Potwierdzają to wypowiedzi niektórych opiekunów. Anita Tokarska uważa, że impreza była bardzo dobrze zorganizowana. Przebiegała w bardzo spokojnej, aczkolwiek prawdziwie sportowej atmosferze. Dzieci brały udział w zabawach sportowych, szczególnie przez nich ulubionych. Nietrudno było dostrzec, że wprowadzały one uczestników w bardzo radosny nastrój i dobre samopoczucie. Niewątpliwie sympatyczną sprawą była obecność Mikołaja, który rozbawiał wszystkich uczestniczących w imprezie. Było sympatycznie, wesoło i każdy wyszedł zadowolony.
Na tym nie koniec sportowych wydarzeń. W szkole są bowiem klasy sportowe o specjalności piłki ręcznej.
– Mamy dwóch znakomitych trenerów, panią Beatę Nowińską i pana Marka Stankiewicza – dodaje dyrektor. – Są rewelacyjni, ale ważny jest fakt, że fantastycznie z nimi współpracują pozostali nauczyciele wychowania fizycznego. Dzięki świetnie zorganizowanej współpracy, nasze dzieci osiągają ogromne sukcesy.
Udane rozgrywki
W listopadzie na sali sportowej Zespołu Szkół nr 13 odbył się rejonowy etap rozgrywek w koszykówce dziewcząt. Prawo udziału miały uczennice gimnazjów. Do zawodów przystąpiły 4 reprezentacje z następujących szkół: Gimnazjum nr 7 (Orłowo), Gimnazjum nr 18 (organizatorzy), Gimnazjum nr 19 (Dąbrowa) oraz Gimnazjum nr 15. Tę ostatnią szkołę reprezentowały następujące uczennice: Bieńkowska Patrycja – 2 A, Burczyk Kinga – 3 A, Dawidowska Patrycja – 3 B, Gąsecka Marysia – 3 A, Krok Dagmara – 2 A, Kwidzińska Wiktoria – 3 B, Miedzińska Sandra – 3 A, Szenk Aleksandra – 2 A, Tokarska Wiktoria – 2 A i Wiśniewska Alicja – 3 A.
– Czekały nas trzy spotkania, zgodnie z zasadą ,,każdy z każdym” – relacjonuje Mirosława Gębala, nauczyciel wychowania fizycznego. – Zaczęliśmy od meczu z Gimnazjum nr 7. Wygrałyśmy 25-3. Super początek! Drugim naszym przeciwnikiem by zespół z Gimnazjum nr 19 z Dąbrowy. I tutaj sytuacja znów się powtórzyła. Do pierwszej połowy przeciwnik był bez zdobyczy punktowej. Wynik końcowy 20-4.
Trzymały fason do końca
– Na koniec pozostał nam zespół, który tak jak my, do tego momentu wygrał wszystkie swoje dotychczasowe mecze – dodaje Mirosława Gębala. – Był to zespół gospodarzy, uczennic z Gimnazjum nr 18. Tym razem dłużej musiałyśmy czekać na pierwsze punkty. Walka była ostra, toczyła się do końca pierwszej kwarty. Uzyskałyśmy prowadzenie, które systematycznie powiększałyśmy i nie oddałyśmy do końca. Mecz zakończył się naszym, pewnym zwycięstwem 22-5. Po tym zwycięstwie zespół naszego gimnazjum uzyskał awans do Finału o Mistrzostwo Gdyni szkół gimnazjalnych, który odbędzie się w przyszłym roku. O dokładnej dacie zostaniemy poinformowani przez organizatorów.
(kod)