Wszystko dla małych piłkarzy

pilka

pilka
Mali amatorzy futbolu zyskają na porozumieniu                                                      (fot. kod)
Młodzi amatorzy futbolu z naszej dzielnicy mają dobrą wiadomość.
Gdyńska Akademia Piłkarska, do tej pory szkoląca dzieci i młodzież z Dąbrowy i Karwin, nawiązała długo wyczekiwaną współpracę z Arką Gdynia S.I. Zyskają na tym także dzieci z Wielkiego Kacka.
Jak twierdza przedstawiciel stron umowy, to wydarzenie wpisuje się w integrację środowiska wokół żółto-niebieskich barw, z jednoczesnym zachowaniem własnej tożsamości, budowanej przez ostatnie lata na terenie dzielnicy.
Z pasją do dzieci
Na bazie wypracowanej przez wiele miesięcy umowy, oba kluby ustaliły wiele punktów zakładających miedzy innymi ujednolicone szkolenia dzieci i młodzieży z zakresu piłki nożnej, wzajemne wspieranie się w zakresie planów szkolenia, podnoszenia kwalifikacji zatrudnionych trenerów w obu klubach, współtworzeniu dobrego klimatu dla piłki nożnej w Gdyni, poszanowaniu wzajemnych relacji pomiędzy klubami, a także wymiana zawodników na linii Akademia-Arka i Arka-Akademia na ściśle określonych zasadach i warunkach zaakceptowanych przez obie strony.
Gdyńska Akademia Piłkarska z główną siedzibą na Dąbrowie przy ZS nr 14, rozwija skrzydła również w dzielnicy Karwiny (SP 42, SP 46) i Kack (SP 20), aby z pasją i pełnym zaangażowaniem zaszczepiać wśród dzieci i młodzieży miłość nie tylko do piłki nożnej, ale również do szeroko pojętej rekreacji ruchowej i zdrowego stylu życia, a co najważniejsze, nie pozwoli „zgubić” żadnego talentu, który być może w przyszłości zasilać będzie pierwszy zespół Arki Gdynia.
Potrzebne treningi
W akademii treningi techniki piłki nożnej rozpoczynają się od podstaw już w wieku przedszkolnym (od 3 roku życia) oraz w okresie szkolnym (do VI klasy szkoły podstawowej). Treningi piłkarskie przeplatają się z zajęciami lekkiej atletyki i koordynacji ruchowej, a prowadzone są przez wykwalifikowanych trenerów i Instruktorów gwarantujących prawidłowy rozwój młodego człowieka na początku jego piłkarskiej drogi.
– Dając szeroki wachlarz podstawowych umiejętności piłkarskich oraz ruchowych każdemu z naszych małych piłkarzy wierzymy, że podczas kolejnego etapu, w klubie naszego Partnera-Arce Gdynia, każdy uzdolniony młody chłopak będzie kontynuował rozpoczętą przygodę z piłką – informuje Sebastian Czajka, trener i koordynator akademii. – Umowa z Arką spowoduje, iż żaden z rokujących, uzdolnionych chłopców nie zostanie przeoczony, a tym, którym nie powiedzie się profesjonalna piłka, z pewnością kontynuować będą rozpoczętą naukę w formie rekreacyjnej i zabawowej.
Oczekiwane efekty
Wszyscy mają nadzieję, że współpraca z Arką Gdynia S.I. przyniesie spodziewane efekty w niedługim czasie, a oba kluby będą usatysfakcjonowane z podpisanego dokumentu. Podczas podpisania dokumentu obecny był prezes Arki Gdynia S.I. Krzysztof Rybicki, dyrektor sportowy Arki Tomasz Bobryk i sekretarz klubu oraz trener grup młodzieżowych w Arce Ireneusz Michalik.
(kod)