Trenuj z trenerami

akademia.jpg

akademia.jpg
Zajęcia są darmowe, ale wymagane zapisy… (t)

Akademia Kids’ Athletics oraz Zespół Szkół Sportowych i Ogólnokształcących na Żabiance, przy ul. Subisława, we współpracy z Akademią Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku zapraszają dzieci w wieku 5-6 lat na ruchowe zajęcia ogólnorozwojowe, o charakterze lekkoatletycznym. Udział jest bezpłatny.
W każdą sobotę w godz. 12-13 będą odbywać się lekkoatletyczne zajęcia, które poprowadzą doświadczeni nauczyciele WF, trenerzy, w tym kadra naukowo-dydaktyczna oraz studenci z AWFiS Gdańsk. Organizatorzy gwarantują profesjonalizm, zaangażowanie kadry pedagogicznej oraz atmosferę sprzyjającą rozwojowi dziecka. Dodatkowo został ogłoszony nabór na zajęcia pozalekcyjne w ramach programu: „Lekkoatletyka sportem dla każdego”. Oferta ruchowa skierowana jest do dzieci w wieku 6-12 lat.
Udział we wszystkich proponowanych zajęciach ruchowych jest bezpłatny, jednak obowiązują na nie zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona, a o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Celem zajęć, oprócz intensyfikacji rozwoju motorycznego, jest przede wszystkim tworzenie pozytywnego nastawienia do podstawowego elementu zdrowego stylu życia – aktywności fizycznej.
Zajęcia będą odbywać się w Zespole Szkół Sportowych i Ogólnokształcących (zbiórka: sala gimnastyczna), Żabianka, ul. Subisława 22. Jest to obiekt, do którego uczęszczało wielu polskich olimpijczyków. A wśród nich m.in.: windsurfer Przemysław Miarczyński, florecistka Sylwia Gruchała, judoczka Daria Pogorzelec, tenisista stołowy Lucjan Błaszczyk, lekkoatletka Marta Jeschke.
Przed zeszłorocznymi mistrzostwami świata w lekkoatletyce w Sopocie właśnie do tej szkoły zawitała kadra USA. Natomiast w grudniu ambasadorką szkoły została srebrna medalistka igrzysk olimpijskich w Londynie w 2012 roku, młociarka Anita Włodarczyk.
Zapisać można się jedynie elektroniczne. Zgłoszenie dziecka umożliwia uczestnictwo w zajęciach. Zgłoszenia trzeba przesyłać na adres: m.w.pogorzelska@gmail.com, a telefon kontaktowy to: 606 806 650.

(t)