Orszak Trzech Króli

orszak1

orszak1
Betlejemska stajenka       (fot. parafia NSM)
Piękne wydarzenie miało miejsce w parafii p. w. Najświętszego Serca Maryi.
Dokładnie w drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim, dzięki wysiłkowi sióstr szensztackich, wspólnoty Rodzin Szensztackich oraz scholi dziecięcej, w karwińskim kościele odbył się Orszak Trzech Króli. Zgromadził on licznie przybyłe rodziny z dziećmi. Maluchy przybyły w pięknych przebraniach, by oddać wraz z mędrcami hołd nowo narodzonemu Jezusowi.
Ponadto parafia obchodziła Światowy Dzień Chorego, we wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Odbyła się msza święta dla chorych, opiekunów i służby zdrowia.
Ustanowienie przez Ojca Świętego Jana Pawła II Światowego Dnia Chorego stało się wezwaniem do całego Kościoła powszechnego, aby poświęcić jeden dzień w roku modlitwie, refleksji i dostrzeżeniu miejsca tych, którzy cierpią na duszy i na ciele. Jan Paweł II we wspominanym liście zaznaczył, że „ma on na celu uwrażliwienie ludu Bożego i – w konsekwencji – wielu katolickich instytucji działających na rzecz służby zdrowia oraz społeczności świeckiej na konieczność zapewnienia lepszej opieki chorym; pomagania chorym w dowartościowaniu cierpienia na płaszczyźnie ludzkiej, a przede wszystkim na płaszczyźnie nadprzyrodzonej; włączenie w duszpasterstwo służby zdrowia wspólnot chrześcijańskich, rodzin zakonnych, popieranie coraz cenniejszego zaangażowania wolontariatu…”
W związku z tym karwińscy kapłani zaprosili do kaplicy na specjalną mszę świętą wszystkich chorych, ich opiekunów, osoby starsze, samotne i pracowników służby zdrowia. W czasie uroczystości – po mszy świętej – można było otrzymać sakrament namaszczenia chorych.
(kod)
orszak2

Dzieciaki przybyły tłumnie (fot. parafia NSM)