Sukcesy młodych wokalistów

luz

luz
Młodzi wokaliści z Dąbrowy co rusz zaliczają sukcesy                                   (fot. gdynia.pl)

Zespół Luz z naszej dzielnicy powrócił z Grand Prix z imprezy Intershow 2015, która odbyła się w Nowym Targu.
Tym razem koncert galowy międzynarodowego festiwalu Intershow 2015 ponownie pobił rekordy frekwencji. Najmłodszych oraz tych nieco starszych wykonawców z wielu krajów, w tym z: Mołdawii, Białorusi, Rosji, Kazachstanu, Ukrainy, Estonii, Łotwy i oczywiście Polski, podziwiała kilkusetosobowa publiczność. Samych uczestników było ok. 130.
Zabrakło miejsc siedzących w nowotarskiej sali widowiskowej, nawet przejścia były wypełnione. W takiej oto festiwalowej atmosferze na scenie prezentowali się uczestnicy z całej Polski – od Nowego Targu, przez Nowy Sącz, Kraków, aż po Gdynię. I to właśnie nasz zespół „Luz” – oceniony najwyżej wraz z białoruskim zespołem wokalnym „Muzykalnyj Niuans” – odebrał Grand Prix Intershow 2015. „Wiercipięty” zdobyły drugie miejsce w swojej kategorii, „Granda” – pierwsze miejsce w swojej kategorii.
Organizatorzy podkreślają doskonałe przygotowanie młodych artystów – zespołów tanecznych i instrumentalnych, duetów, solistów i orkiestr. To, co można było z obejrzeć i usłyszeć w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej, było prawdziwą rewią stylów, aranżacji i profesjonalnych wykonań. Nie zabrakło różnorodności układów choreograficznych, folkloru odzwierciedlonego w programach i w strojach. Ale z drugiej strony nie brakowało też nowoczesności – i w muzyce i w tańcu.
To nie pierwszy taki sukces. Na co dzień młodzi wokaliści pracują pod czujnym okiem Elżbiety Cupiał w murach Zespołu Szkół nr 14.

(kod)