Rowerowy Maj

rowerowy

rowerowy
Mile widziani uczniowie z wszystkich szkół… Fot. t

Promowanie zdrowego trybu życia wśród uczniów szkół podstawowych, których zachęcamy do codziennej aktywności fizycznej – to główny cel kampanii Rowerowy Maj, która wiosną tego roku została skierowana do uczniów gdańskich podstawówek.
– Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w II edycji kampanii Rowerowy Maj, która odbędzie się w dniach 4-29 maja. W ubiegłym roku w kampanii wzięło udział 25 gdańskich szkół podstawowych, a w zwycięskiej klasie 83 proc. uczniów dojeżdżało do szkoły rowerami. W tym roku liczymy na podwojenie liczby uczestników. Formuła kampanii przewiduje nagrody indywidualne dla najlepszych uczniów, nagrody klasowe dla najlepszej klasy w każdej ze szkół oraz nagrodę główną dla najlepszej szkoły – będzie nią budowa zadaszonego parkingu rowerowego – mówi gdański oficer rowerowy Remigiusz Kitliński.
Ważnym elementem kampanii będą zajęcia dydaktyczne Mobilność w Mieście, podczas których specjaliści ds. inżynierii ruchu i mobilności odpowiedzą na pytania: dlaczego warto poruszać się pieszo i na rowerze oraz jak odczytywać i interpretować znaki drogowe. Zajęcia dla klas IV-V prowadzone będą od 23 marca do 29 maja w siedzibie Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku.
Do udziału w Rowerowym Maju organizatorzy zapraszają wszystkie gdańskie szkoły podstawowe. Warunkiem uczestnictwa w kampanii jest nadesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres: lukasz.klos@gdansk.gda.pl (tel. 58 526 80 86). Organizatorem kampanii jest Miasto Gdańsk, Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku oraz Miejska Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

(tg)