Dni Otwarte w Gimnazjum nr 27

dni

dni
Goście mieli okazję zapoznać się z bogatą bazą dydaktyczną szkoły… Fot. t

18 marca w Gimnazjum 27 odbył się dzień otwarty dla przyszłych gimnazjalistów i ich rodziców. Goście mieli okazję zapoznać się z bogatą bazą dydaktyczną szkoły, poznali jej historię, osiągnięcia, obejrzeli wystawy z różnych wydarzeń i przedsięwzięć, które odbywały się na przestrzeni lat. Poza tym zwiedzający uczestniczyli w licznych pokazach, przedstawieniach i zajęciach kół przedmiotowych, artystycznych i sportowych.
Miłośnicy matematyki zmierzyli się w turnieju „Super-głów”, a dla zwolenników fizyki i chemii odbywały się pokazy doświadczeń, które prezentowali nasi uczniowie. Prawdziwą ucztę zgotowano dla wszystkich „dusz artystycznych” Poziom 700 przypominał galerię sztuki, a uczniowie pracowali z pasją prawdziwych artystów. Była również gratka dla miłośników biologii, którzy uczestniczyli w zajęciach interdyscyplinarnych w trzech blokach tematycznych: medycznym, mikrobiologicznym i ekologicznym. Oczywiście, nie zapomnieliśmy o humanistach! Koło teatralne wystawiło dwa przedstawienia: „Sąd nad ropuchą” i „Konferencja zwierząt Bałtyku”, a miłośnicy literatury mogli zmierzyć swoje siły, rozwiązując zagadki polonistyczne.
Nauczyciele jęz. angielskiego i niemieckiego nie odpytywali z gramatyki, ale wzbudzili ogromne zainteresowanie zwiedzających prezentacją zwyczajów, ciekawostek, potraw oraz gier i zabaw w obu językach. Wszyscy, którzy lubią sport, na pewno nie czuli się zawiedzeni. Była okazja do zagrania w tenisa stołowego oraz zdrowego zmęczenia mięśni w siłowni. Równie prężnie działała liczna rzesza wolontariuszy, która dzieliła się swoimi doświadczeniami i zachęcała młodszych kolegów do pomocy chorym i potrzebującym.
W czasie zajęć na spragnionych i zmęczonych czekała słodka kawiarenka z kawą i herbatą oraz pysznymi ciasteczkami wypiekanymi na miejscu. Podczas tegorocznego dnia otwartego było wiele przedsięwzięć związanych z realizacją wojewódzkiego projektu konkursowego „Chrońmy Bałtyk nie tylko nad morzem”. Prace nad projektem trwają od września 2014r. Głównym celem jest zapoznanie uczniów z bioróżnorodnością morza, potrzebą jego ochrony oraz włączenie do działań jak największej liczby osób, również spoza społeczności szkolnej.
Większość prac uczniowie realizują na kołach przedmiotowych i warsztatach organizowanych przy współpracy z UG. W dniu otwartym prezentację zajęć związanych z projektem przedstawiły koła: biologiczne „Natura 2000”, geograficzne „Wpływ państw nadbałtyckich na zanieczyszczenia odprowadzane do Morza Bałtyckiego oraz chemiczne „Rodzaje zanieczyszczeń wód i chemiczne metody oczyszczania ścieków”. W ramach edukacji morskiej uczniowie poznali walory przyrodnicze i turystyczne Bałtyku, a na zajęciach plastycznych i muzycznych pracowali pod hasłem „Morze nasze morze czyli Bałtyk w pigułce”.
(tg)