Młodzi pamiętają o Katyniu

katyn

katyn
Poczet sztandarowy uświetnił uroczystości                                                    (fot. ZS nr 10)

Jak co roku poczet sztandarowy Zespołu Szkół nr 10 uczestniczył w uroczystościach katyńskich.
Poczet sztandarowy pojechał na uroczystości pod opieką Pauliny Piotrowskiej.
– Przywiązujemy wielką wagę do tradycji, historii i szacunku dla przeszłości – tłumaczy Grażyna Wojciechowska, dyrektor placówki. – W zakresie własnych działań jesteśmy organizatorem Międzyszkolnych Konkursów Wiedzy o Gdyni – największego przedsięwzięcia tego typu w naszym mieście. Przedsięwzięcia, którego celem jest szerzenie utrwalanie wiedzy o Gdyni. Tak samo ważna jest dla nas wiedza o naszym państwie, stąd angażowanie uczniów w tego typu wydarzenia.
Ponadto co roku szkoła organizuje dla dzieci konkursy recytatorskie, a najlepsi jadą z opiekunami na etapy miejskie. Samo przygotowanie uczniów wymaga sporego nakładu pracy, a potem nastepuje trudna praca jury – szczególnie, gdy oceniać przychodzi najmłodszych.
– Oczy tych maluchów wpatrzone są w członków jury z nadzieją, że za chwilę taki maluch usłyszy, że to właśnie on wygrał – mówi pani dyrektor. – A ponieważ po remoncie nasza czytelnia i biblioteka tworzą nowoczesny kompleks, zazwyczaj właśnie tam przeprowadzane są wewnątrzszkolne etapy wielu konkursów. Poza tym, jak zwykle, nasz zespół biologiczno-chemiczno-geograficzno-fizyczny finalizuje wielomiesięczną akcję związaną z ekologią i ratowaniem Ziemi przed degradacją.
Dzieci w tym zakresie musiały realizować wiele różnorodnych projektów, głównie w ramach pracy zespołowej. – To panie: Małgorzata Czyż, Anna Mikołajczak, Teresa Lechman i Katarzyna Zimna są odpowiedzialne za te wspaniałe finałowe prace dotyczące części przedsięwzięć wchodzących w skład ich wielkiego projektu – dodaje pani dyrektor. – Zaangażowanie tych nauczycieli w pracę z uczniami przenosi się na wyniki osiągane przez dzieci w testach i sprawdzianach. Dlatego jesteśmy w czołówce gdyńskich szkół.
(kod)