Tysiące rowerów pod gdańskimi podstawówkami!

rowery

rowery
Celem kampanii jest zachęcenie dzieci do codziennej aktywności fizycznej. Fot. t

Organizowana przez Miasto Gdańsk kampania Rowerowy Maj sprawiła, że Gdańsk przypomina obecnie bardziej holenderskie miasto w szczycie sezonu, niż polskie – wiosną. Od początku maja pod gdańskimi podstawówkami i przedszkolami parkuje imponująca liczba rowerów. Rekordowa liczba rowerów i hulajnóg parkuje codziennie pod szkołą podstawową nr 12 na gdańskim Ujeścisku – na dwóch kółkach dojeżdża tu blisko 50 procent uczniów!
– Druga edycja Rowerowego Maja cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. W kampanii bierze udział 20 tys. uczniów z 48 szkół podstawowych i blisko 30 przedszkoli i zerówek. To ponad 4 razy więcej uczestników niż w ubiegłym roku. Rekordowa liczba czterystu rowerów i hulajnóg parkuje codziennie pod szkołą podstawową nr 12 na gdańskim Ujeścisku. W akcji, oprócz uczniów, uczestniczą również ich rodzice oraz nauczyciele – informuje gdański oficer rowerowy Remigiusz Kitliński.
Na uczestników zabawy czekają atrakcyjne nagrody. Najbardziej rowerowa szkoła w Gdańsku zdobędzie zadaszony parking rowerowy. Najlepsze klasy, w każdej ze szkół otrzymają wejściówki do centrów nauki lub rozrywki, ufundowane przez partnerów kampanii, a uczniowie nagrody niespodzianki – akcesoria rowerowe.
Celem kampanii jest zachęcenie dzieci do codziennej aktywności fizycznej. Regularne zażywanie ruchu ogranicza ryzyko chorób cywilizacyjnych wynikających z siedzącego trybu życia, w tym otyłości i chorób układu krążenia.
Tymczasem kręconych kilometrów na rowerze przybywa też w ramach kampanii European Cycling Challenge. Łącznie gdańscy rowerzyści wykręcili już ponad 104 tys. kilometrów, co oznacza że Gdańsk utrzymuje pozycję lidera w wyścigu o tytuł Najbardziej Rowerowego Miasta! Wyniki można na bieżąco obserwować na stronie: http://cyclingchallenge.eu/pl/classifiche/classifica-principale/
(tg)