Urodzaj na festyny

festyny

festyny
Dzielnicowy festyn to zabawa dla wszystkich mieszkańców                                  (fot. kod)

Wspólne chwile przy ognisku, pokazy ratownicze i strażackie oraz liczne występy i konkursy to tylko niektóre atrakcje, jakich możemy się spodziewać podczas imprez zaplanowanych na najbliższe tygodnie na terenie Dąbrowy.
Trzeba przyznać, że mamy prawdziwy urodzaj na festyny. Wstępne terminy imprez odbywających się na terenie Dąbrowy są już zarezerwowane.
Jedna impreza już się odbyła. To „Festyn Rodzinny z Franciszką Cegielską” w Zespole Szkół nr 14. Towarzyszył jej I Turniej Piłkarski im. Franciszki Cegielskiej Gdynia Cup’2015. Idea wydarzenia zrodziła się przy okazji obchodów roku Franciszki Cegielskiej, prezydent Gdyni w latach 1990-1998 i jednocześnie patronki Zespołu Szkół nr 14. W ramach turnieju odbyły się rozgrywki młodzieży szkolnej, w której swoje reprezentacje wystawiły gdyńskie szkoły podstawowe. Potem były rozgrywki klubów piłkarskich. Jedną z atrakcji był mecz gdyńskich radnych i reprezentacji lokalnych mediów.
Natomiast w programie festynu znalazły się: występy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 47, worek niespodzianek – coś miłego dla każdego, wspólne budowanie wielkiej makiety miasta, rodzinny konkurs plastyczny, zabawy dla najmłodszych, zabawy sportowe: koszykówka, kręgle, szachy, tenis, pokazy: cheerleaderki, skate, capoeira, zumba, aikido, stoisko żeglarskie z prawdziwą żaglówką, warsztaty survivalowe z harcerzami, majsterkowanie z Castoramą, edukacyjne zabawy i malowanie twarzy, koncert „Nuty z morza i marzeń”. A kawiarenka zapraszała na domowe ciasto, bigos i grochówkę.
Natomiast kolejna z imprez przypada 30 maja. Będzie to festyn rodzinny przy Zespole Wczesnej Edukacji nr 1. Natomiast następna została zaplanowana na 26 czerwca. To festyn na Leśnej Polanie przy ul. Szafranowej. Tym razem przygotowywany jest pod hasłem „Niech żyją wakacje”.
Jak co roku na mieszkańców czeka mnóstwo dobrej i – co nie mniej istotne – darmowej zabawy. Zapraszamy w imieniu organizatorów!
(kod)