„Snuj się, snuj bajeczko”…

bajeczka

bajeczka
Wszystkie występy zasługiwały na wielkie brawa…                                                     (t)

III Wojewódzki Konkurs Teatralny Klas Integracyjnych „Snuj się, snuj bajeczko…” odbył się 11 maja w Szkole Podstawowej nr 1 w Gdańsku Morenie. Idea konkursu pozostała bez zmian – liczyła się dobra zabawa i wspólne spędzenie czasu.
Konkurs podzielony był na dwie kategorie wiekowe. W I części mogliśmy podziwiać występy najmłodszych aktorów. W jury zasiadły: Marzena Czulak, kierownik Domu Kultury na Morenie, wicedyrektor SP1 Jolanta Jarzembińska, Angelika Miłosz, Agnieszka Zabłotna. Wszystkie zespoły stanęły na wysokości zadania: kostiumy, scenografia, muzyka, a przede wszystkim zaangażowani aktorzy, którzy podbili serca nie tylko jury. Wydanie werdyktu nie było łatwe, ale reguły konkursu są nieubłagane.
I miejsce zajęli uczniowie klasy 3d z SP 10 w Tczewie – („Przygoda niegrzecznej żabki” ), II miejsce aktorzy z 2d z SP 47 w Gdyni („Baśń o dwunastu miesiącach”), III miejsce „Mała Syrenka” w wykonaniu 3a z SP 44 w Gdańsku. Wyróżnienia trafiły do pierwszoklasistów: 1b z SP 8 w Gdańsku („Brzydkie kaczątko”) oraz 1a z SP1w Gdańsku („Bajka o gęsim jaju”). Najlepszymi aktorami ogłoszeni zostali Antoni Olszewski i Mateusz Zieliński. Nagroda za wykonanie plakatu trafiła do uczniów z klasy 3 d z SP 10 w Tczewie. Radości i braw nie było końca.
II część należała do klas czwartych, piątych oraz szóstych. Klasa 6d z SP10 w Tczewie wyreżyserowała „Śpiącą Królewnę”. Koło teatralne klas III-IV z SP5 w Gdańsku zaprezentowało „Bajkę o szczęściu”. Klasa 4a z SP65 w Gdańsku przeniosła nas w czasy „Rycerza Alberta i przygód”. Uczniowie z klasy 5d i 6d z SP 2 w Tczewie przedstawili „Królową Śniegu”. Piątoklasiści z 5a przenieśli nas w czasy starożytne z mitem „Jabłko niezgody”. Klasa 5c z SP 8 z Gdańska przedstawiła „Kota w butach”, natomiast 6a z SP1 w Gdańsku przeniosła nas także w krainę mrozu i śniegu, prezentując pantomimę „Królowa Śniegu”.
– Wszystkie inscenizacje były dopięte na „ostatni guzik”, a gra aktorska na bardzo wysokim poziomie. – informują organizatorki: Ewa Gruszka, Katarzyna Kantor, Agnieszka Tarkowska i Milena Banasiewicz – Jury, w składzie: przewodnicząca – p. Marzena Czulak; członkowie – p. Agnieszka Richter, p. Małgorzata Ossowska, p. Wojciech Drabczyk, miało „twardy orzech do zgryzienia”…
Jeszcze kilka minut i wszystko stało się jasne: I miejsce SP1 w Gdańsku, II miejsce SP 8 w Gdańsku, III miejsce SP 85 w Gdańsku, wyróżnienia: SP 2 i SP 10 w Tczewie oraz SP 65 i SP 5 w Gdańsku. Nagroda „Najlepszy aktor” trafiła do Kajetana Mleczko i Wiktora Lemańskiego, natomiast wyróżnienie za plakat otrzymała klasa 6a z SP 65 w Gdańsku. Radości nie dało się ukryć!
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki, a na ręce przedstawicieli z każdej klasy zostały wręczone dyplomy oraz wygrawerowane statuetki.
Dzięki wsparciu finansowemu i rzeczowemu: Szkolnej Rady Rodziców SP 1, Radia Gdańsk, firm Carrefour, Trefl, Zakamarki, a także Urzędu Miasta Gdańska organizatorzy mogli przyjąć gości „małym co nieco”, a także nagrodzić każdego uczestnika, za co sponsorom bardzo dziękują.
Wszystkie występy zasługiwały na wielkie brawa, a co najważniejsze podczas całego konkursu nie zabrakło dobrego humoru, radości z bycia razem i wspólnego przeżywania każdego występu. Dla organizatorów każdy zespół, każdy aktor i każdy nauczyciel zasługuje na szczególne podziękowanie i gratulacje.
(tg)