Piórem naszej Radnej

IMG 9789a

IMG 9789a

Szanowni Państwo!
Dzisiaj chciałabym Państwu przekazać kilka „drobniejszych” informacji o tym, co się dzieje na Żabiance.
1. Niedawno, bo 27 czerwca, Rada Dzielnicy Przymorze Male zorganizowała na terenie zielonym, miedzy ul. Pomorska a ul. Kupały Festyn Sąsiedzki(za Wieżą Leszka Białego). Miło mi było spotkać na nim tak wielu mieszkańców Żabianki. Były grille, ćwiczenia na siłowni na świeżym powietrzu, a dzieci się bawiły na placu zabaw. No i pogoda była wspaniała.
Mieszkańcy Żabianki przychodzą tam na spacer, przeważnie koło starego młyna. I tu mam prośbę: Proszę nie wrzucać koło tego młyna, w puste miejsca po urządzeniach, śmieci . Już 2 razy organizowałam ekipę sprzątającą, choć nie jest to łatwe, bo teren, wraz z młynem, jest prywatny(więc gmina właściwe nie może tam sprzątać). A właściciela nie można „namierzyć”.
zabianka 2015 dzien sasiada

Dzień Sąsiada odbył  się też na Żabiance, organizowany przez Stowarzyszenie „Żabianka”. Jak widać na zdjęciu świetnie bawiłam się z…. dziećmi. Organizacja, jak zwykle i pogoda, tez jak zwykle, były doskonale. Dziękujemy.

2. Termomodernizacja ZSSiO przy ul. Sulisława (szkoła sportowa)—zgodnie z tym, co pisałam kilka miesięcy temu jest w trakcie realizacji. Zakończenie robot 30 marca 2016 r. Czyli wszystko zgodnie z planem.
Zadanie obejmuje termomodernizację elewacji +remont basenu, który był bardzo oczekiwany.
3. Na posiedzeniu rady dzielnicy Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-os. Tysiąclecia proszono mnie o pomoc w uspokojeniu ruchu samochodowego i remont ulicy Bałtyckiej w Jelitkowie.
Organizacja ruchu została zmieniona kilka miesięcy temu, a przebudowa tej ulicy jest w toku w koordynacji z GIWK i gazownią.
Niebawem będzie wykonana nawierzchnia z kostki kamiennej, budowa kanalizacji deszczowej oraz wykonanie konstrukcji zabezpieczenia przed wilgocią domków rybackich, położonych przy ul. Bałtyckiej.
Na koniec będą wykonane elementy malej architektury i zagospodarowanie zielenią.
Cieszę się z tego bardzo, to wyjątkowe miejsce. I dla turystów i dla mieszkańców. A te domki rybackie, przecież unikatowe, już popadły w ruinę, co mnie bolało tez jako architekta.
Termin wykonania wszystkich prac do 30. 11. 2015. Czyli niedługo będzie wszystko zrobione.
4. Chciałabym Państwa poinformować, że na majowej sesji Rady miasta Gdańska uchwaliliśmy miejscowy plan zagospodarowania Oliwa Dolna rejonu ulic Orłowskiej i Wejhera(została podwyższona zabudowa o 1 kondygnacje i dostosowane ustalenia planu do stanu aktualnego.

druk 281 rysunek

Nie będę wchodziła w szczegóły, bo może nie wszystkich z Państwa to interesuje, ale gdyby ktoś potrzebował bliższych informacji, proszę do mnie napisać : malgorzata.chmiel@radny.gdansk.pl.
Z chęcią wyjaśnię szczegółowo.
Z poważaniem
Małgorzata Chmiel, radna