Piórem naszej Radnej

IMG 9789a

IMG 9789a
MAŁGORZATA CHMIEL

inż. architekt, radna, przewodnicząca Komisji Zagospodarowania Przestrzennego Rady Miasta Gdańska, członek Stowarzyszenia Architektów Polskich, Izby Architektów, Towarzystwa Urbanistów Polskich.

Szanowni Państwo, 
Mając na uwadze naszą wieloletnią znajomość, czuję się w obowiązku poinformować Państwa, jako jednych z pierwszych, o tym, że chciałbym kandydować do Sejmu.
Jestem w Radzie Miasta od 20 lat i chciałabym mieć szansę wykorzystać wyksztalcenie i wieloletnie doświadczenie na innym polu. Zająć się planowaniem przestrzennym, inwestycjami, urbanistyką, prawem budowlanym, mieszkaniówką i pomocą w realizacji inwestycji czy zwiększeniem ilości miejsc pracy. Miałabym satysfakcję, gdyby udało mi się coś poprawić, usprawnić. Bo „Żeby pomóc, trzeba umieć pomagać”.
A teraz przechodząc do spraw bieżących:
1. Nowy Tramwaj na Morenę!
W poniedziałek 31 sierpnia 2015 roku ruszył długo wyczekiwany tramwaj na Morenę. Dzięki niemu mieszkańcy będą mogli w szybszy sposób poruszać się po Gdańsku. Jak wiadomo komunikacja tramwajowa jest dużo szybszym środkiem transportu niż autobus (szczególnie w godzinach szczytu).
Linia tramwajowa na Morenę ma dwie odnogi. Jedną kursuje tramwaj numer 12 i jeździ do przystanku Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Brętowo. Linia numer 12 jeździ z Oliwy przez Wrzeszcz. Druga zaś skręca w ulicę Bulońską. Tą trasą kursuje linia nr 10 z Nowego Portu. Warto dodać, że linie tramwajowe numer 10 i 12 będą obsługiwane wyłącznie przez dwukierunkowe, niskopodłogowe tramwaje. Jest to spowodowane tym, że na obu zakończeniach linii tramwajowych nie ma pętli. Jedynie tory odstawcze do obsługi tramwajów dwukierunkowych.
Ciekawostką na linii tramwajowej na Morenie jest to, że w ramach tej inwestycji powstał pierwszy w Gdańsku wspólny przystanek autobusowo – tramwajowy.
Linia tramwajowa na Morenę powiększyła sieć gdańskich tramwajów o kolejne 4,5 kilometra. Po raz pierwszy w historii Gdańska wybudowane estakadę wyłącznie dla ruchu tramwajowego. Jej długość to ponad 360 metrów, a wysokość nad jezdnią to aż 11 metrów. Cała inwestycja kosztowała 226 milionów złotych.
2. Drugą bardzo ważną dla Państwa sprawą jest planowana budowa masztu telekomunikacyjnego na Migowie przy ulicy Myśliwskiej. Jako Radna Miasta Gdańska, architekt i wieloletnia przewodnicząca Komisji Zagospodarowania PRz4estrzennego RMG nie zgadzam się na to, by taka instalacja powstała przy Państwa domach. Maszt telekomunikacyjny o wysokości ponad 35 metrów nie pasuje do tamtejszej zabudowy.

Z poważaniem
Małgorzata Chmiel,
www. malgorzatachmiel.pl
malgorzata.chmiel@radny.gdansk.pl