Kostka w grze

gry

gry
Planszówki to rozrywka dla całej rodziny                                                         (fot. mat. RD)

Popularne „planszówki” mają rzesze fanów, o czym można się przekonać niemal na każdym kroku. Niedawno na Dąbrowie odbyły się aż dwie imprezy związane właśnie z tymi grami.
W Zespole Szkół nr 14 odbył się Turniej Gier Planszowych dla klas III, zorganizowany przez placówkę we współpracy z Filią nr 20 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni.
Uczniowie spotkali się przy grze „Carcassonne”. Rywalizacja była zacięta, a radość z wygranej – ogromna. Nagrody ufundowała Rada Rodziców z ZS nr 14 oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni. Pomocą młodszym kolegom i koleżankom służyli gimnazjaliści.
A zaledwie kilka dni później odbył się Dzień z Grami Planszowymi. Do udziału organizatorzy zaprosili wszystkich – czyli dzieci, młodzież i dorosłych – do wspólnej zabawy. Gry dostępne były od godz. 10.00 do 18.00, a chętnych do skorzystania nie brakowało.
Planszówki to rozrywka niezwykle modna i popularna. W niepogodę wystarczy „Wsiąść do pociągu”, wieczorem wybrać się w „Podróż do gwiazd”, na plaży zapoznać się z „Książętami z Florencji”, albo sprawdzić, co się dzieje w „Zakładzie lubelskim”. Między innymi z tymi tytułami gier można się zmierzyć w otwartym jakiś czas temu Ministerstwie Gier Planszowych w Gdyni. To miejsce, w którym gry można nie tylko kupić, ale również wypożyczyć. Gry są dostępne w ministerstwie, gdzie goście mogą zagrać na miejscu albo zabrać ze sobą do domu.
Planszówki również świetnie sprawdzają się na wyjazdy ze znajomymi nad jezioro, po całym dniu spędzonym na powietrzu, na żaglówce, kajaku, czy w trakcie jakiegokolwiek aktywnego wypoczynku, przyjemnie jest wieczorem usiąść z grupą znajomych i rozegrać partyjkę jakiejś ciekawej gry.
Gry można także wypożyczać w filiach Biblioteki Miejskiej w Gdyni. Już od dawna w filii nr 20 na Dąbrowie można wypożyczać gry planszowe. W filii nr 1 (ul. Boisko 6, Gdynia Obłuże) od sierpnia 2012 roku działa wypożyczalnia gier planszowych i odbywają się rozgrywki w bibliotece. Na zajęcia można także przynieść swoją ulubioną grę.
(kod)