Zwiedzanie za pomaganie

zwiedzanie

zwiedzanie

Listopadowa niedziela była doskonałą okazją do zwiedzenia przez mieszkańców Żabianki Stadionu Energa Gdańsk, a jednocześnie, wzięcia udziału w szczytnej akcji, której celem jest pomoc zwierzętom. „Zwiedzanie za pomaganie” to akcja, w ramach której wszyscy, którzy przyłączą się do zbiórki przedmiotów potrzebnych zwierzętom ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt PROMYK w Gdańsku Kokoszkach, mogli bezpłatnie zwiedzić bursztynowy stadion i wziąć udział w niecodziennych atrakcjach.
Artykuły, których bezpańskie zwierzęta potrzebują najbardziej to ręczniki, koce, poszwy, poszewki, kapy i oczyszczone legowiska, które przydadzą się w nadchodzących chłodnych miesiącach. Przydatne będą również psie i kocie sprzęty, takie jak smycze i obroże, oraz żywność – ryż, makaron, siemię lniane i tran spożywczy.
– Zima to czas szczególnie trudny dla bezdomnych psów i kotów. W naszym ośrodku przebywa obecnie 220 psów i 70 kotów, więc potrzeby są bardzo duże – mówi Piotr Świniarski ze schroniska PROMYK w Gdańsku Kokoszkach. – Niedzielna akcja 15 listopada była również okazją do poznania realiów pracy ochotników, którzy na co dzień pomagają nam w opiece nad zwierzętami. Tego dnia odbył się również nabór nowych wolontariuszy.
– Na wszystkich odwiedzających stadion w ramach akcji Zwiedzanie za Pomaganie czekały specjalnie przygotowane atrakcje – mówi Wojciech Dąbrowski, Dyrektor ds. Komunikacji i CSR Stadionu Energa Gdańsk. – Pierwszą z nich był geocaching, czyli zabawa, polegająca na odnajdywaniu niespodzianek za pomocą odbiornika GPS. W kryjówkach na terenie całego stadionu zostały umieszczone drobne nagrody dla najbardziej wytrwałych poszukiwaczy. Przez cały dzień wolontariusze ze schroniska prowadzili gry i zajęcia edukacyjne dla dzieci. Odbyły się m.in. warsztaty robienia psich i kocich zabawek, zagadki dotyczące zwierząt domowych czy rodzinna nauka projektowania domów tak, aby były przyjazne kotom, a o 12 pod stadionem pojawiła się ekipa klubu motocyklowego Wild Dogs.
Stadion Energa Gdańsk był dostępny dla zwiedzających w godzinach 10-16. Wszyscy, którzy tego dnia przynieśli do FUN ARENY dary dla schroniska, mogli bezpłatnie uczestniczyć we wszystkich atrakcjach imprezy.
(t)