Bez podwyżek cen wody w 2016 roku

woda

woda
Planowana była podwyżka ceny wody i ścieków na poziomie 6,42 proc.
Dobra wiadomość dla mieszkańców Gdańska – w 2016 roku cena wody nie zmieni się. Będzie to trzeci rok bez podwyżki opłat! Miasto Gdańsk i Saur Neptun Gdańsk doszły w tej sprawie do porozumienia. Cena za metr sześcienny wody i ścieków pozostanie na niezmienionym poziomie 9,81 zł, co oznacza, że 1 m sześć. wody kosztował będzie 4,05 zł, a 1 m sześć. odprowadzonych ścieków 5,76 zł.
– Zakończone zostały negocjacje z Saur Neptun Gdańsk. W ich efekcie taryfa za wodę i ścieki w roku 2016 nie ulegnie zmianie. To dobra wiadomość dla gdańszczan i ich domowego budżetu. Co ważne, będzie już trzeci rok bez podwyżki opłat – mówi prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz.
We wniosku cenowym złożonym do Miasta przez Saur Neptun Gdańsk planowana była podwyżka ceny wody i ścieków na poziomie 6,42%. W jej efekcie cena miała wzrosnąć o 63 grosze. Jednak po weryfikacji wniosku Miasto Gdańsk i SNG ustaliły, ze cena pozostanie bez zmian.
– Żeby się tak stało firma będzie musiała wprowadzić znaczne oszczędności na bieżącej działalności – wyjaśnia Serge Bosca, prezes SNG. – Pragnę jednak uspokoić gdańszczan, że nie spowoduje to spadku jakości naszych usług. W tych czasach trudnych ekonomicznie dla gospodarstw domowych jesteśmy w stanie utrzymać cenę na niezmienionym poziomie. To rzecz niezwykła, bo dzieje się tak już trzeci rok z rzędu.
Na 10 największych miast w Polsce cena wody plasuje Gdańsk na 6 pozycji. Więcej od gdańszczan płacą mieszkańcy Katowic (12,86 zł), Warszawy(10,62), Szczecina (10,27 zł), Bydgoszczy (10,18 zł) oraz Poznania (9,92 zł).
(tg)