Przewodnik dla dzieci

przewodnik

przewodnik
Wiceprezydent Kowalczuk odwzajemnił się… marchewkami Fot. t

Rodzice wraz z dziećmi oraz dyrekcją Przedszkola nr 22 w Gdańsku odwiedzili dziś zastępcę prezydenta miasta Gdańska ds. polityki społecznej Piotra Kowalczuka, by przekazać prezydentowi niezwykły przewodnik dla dzieci.
„Zapraszamy do Gdańska. Przewodnik dla dzieci” to bogato ilustrowana zdjęciowo książeczka, której celem jest zachęcenie maluchów z innych przedszkoli w Polsce oraz krajów Unii Europejskiej do wizyty w naszym mieście. Projekt był realizowany przez blisko rok, a brały w nim udział dzieci w wieku 3-5 lat z Przedszkola nr 22.
Na dwudziestu czterech stronach informatora znajdziemy szereg atrakcji naszego miasta (z opisem w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim!), które odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 22. Całość dzieli się na trzy rozdziały: „Wszystkie drogi prowadzą do Gdańska”, „Gdańsk dawniej” oraz „Gdańsk dziś”. Wśród atrakcji znajdziemy m.in. Narodowe Muzeum Morskie, Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy, Muzeum Archeologiczne, Europejskie Centrum Solidarności, Gdański Teatr Szekspirowski, PGE Arenę Gdańsk i Miejski Ogród Zoologiczny w Oliwie.
– Poprzez realizację projektu chcieliśmy zachęcić dzieci z innych przedszkoli w Polsce i krajów Unii Europejskiej do zwiedzania Gdańska – mówi dyrektor Przedszkola nr 22 Małgorzata Michalska. – Głównym jego celem było rozwijanie twórczej aktywności dzieci, angażowanie i wspieranie rodziców w procesie dydaktyczno-wychowawczym oraz pogłębienie więzi rodzinnych i społecznych.
– Bardzo Wam dziękuję za ten wspaniały przewodnik i obiecuję, że przekażemy go miastom partnerskim Gdańska – mówił na spotkaniu Piotr Kowalczuk. – To wspaniała inicjatywa, za którą dziękuję nie tylko dzieciom, ale także ich rodzicom i dyrekcji Przedszkola nr 22.
Prezydent poczęstował dzieci marchewkami i jabłkami, promując nowy gdański program „Gdańsk – JeMY zdrowo!”. Dzieci zaskoczyły natomiast Piotra Kowalczuka, informując że w tym roku przygotowują przewodnik o zdrowym jedzeniu!
(g)