Mamy nową skocznię

sport

sport
Zaplecze sportowe szkoły wzbogaciło się o nowy obiekt                      (fot. gdyniasport.pl)

O nowy obiekt sportowy wzbogacili się uczniowie Zespołu Szkół nr 13.
Ponad 3 miliony złotych i niemal 40 różnych inwestycji to wynik działań Gdyńskiego Centrum Sportu w ubiegłym roku. W tym czasie wyremontowano obiekty sportowe przy ulicy Olimpijskiej, zmodernizowano Ośrodek Hipoterapii, a także wybudowano boisko do piłki nożnej i siłownie zewnętrzne.
Przemianie uległy hale Lekkoatletyczna i Gier przy ulicy Olimpijskiej. W Hali Lekkoatletycznej zainwestowano w nowe kosze, drabinki przyścienne, drążki gimnastyczne i barierki oraz zmodernizowano i odświeżono wnętrza. W Hali Gier m. in. wyremontowano szatnię, odnowiono łazienki i salkę konferencyjną. Dzięki tym inwestycjom obiekty stały się atrakcyjne nie tylko dla zawodowych sportowców ale także dla mieszkańców Gdyni. Mogą oni korzystać z prowadzonych tam i cieszących się ogromną frekwencją bezpłatnych zajęć w ramach akcji Gdyńskie Poruszenie. Modernizację hal w wysokości niemal 1,5 miliona złotych sfinansowało miasto Gdynia oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Ważną inwestycją w mijającym roku był również remont Ośrodka Hipoterapii przy ulicy Spółdzielczej w Orłowie, którego koszt wyniósł blisko 500 tysięcy złotych. W ramach tej kwoty zmodernizowano wybieg dla koni oraz odnowiono drewniane elewacje budynków.
Gdynianie z pewnością chętnie korzystać będą również z siłowni zewnętrznych, które powstały przy ul. Abrahama, ul. Szafranowej-Rdestowej, ul. Haffnera, ul. Zielonej oraz z dokończonej siłowni przy ul. Orłowskiej. Każda z nich składa się z urządzeń pozwalających na wykonywanie ogólnorozwojowych ćwiczeń przez każdego i o każdej porze dnia. Koszt inwestycji wyniósł około 100 tysięcy złotych. W Redłowie powstało nowe boisko ze sztuczną murawą, które ucieszy zarówno uczniów jak i pozostałych mieszkańców Gdyni. Na tę inwestycję przeznaczono blisko 500 tysięcy złotych.
Przeprowadzono również liczne mniejsze projekty m.in. na terenie Karwin. Chodzi o wykonanie skoczni do skoków w dal, co wzbogaciło zaplecze sportowe boiska przy Zespole Szkół nr 13 przy ulicy Chwaszczyńskiej.
Ponadto wyremontowano ogrodzenia boisk przy ul. Wieluńskiej, ul. Reja, ul. Radosnej, ul. Żelaznej i ul. Miłosza oraz stworzono plac zabaw dla dzieci przy ul. Chwarznieńskiej.

(kod)