Nowa linia 145

autobus

autobus
Nowy autobus już kursuje       (fot. gdynia.pl)

Tuż przed świętami na pasażerów z naszej dzielnicy czekała nie lada niespodzianka.
Po pierwszym kursie można powiedzieć, że prezent bożonarodzeniowy się udał. O godz. 11.05 nowy autobus linii 145 wyruszył po raz pierwszy w trasę. Wypełniony pasażerami pojazd, wyjechał z pętli na ulicy Strzelców w Małym Kacku, w kierunku pętli Karwiny Tuwima. Przez całą środę 23 grudnia 2015 r. przejazdy były bezpłatne.
Uruchomienie linii było możliwe dzięki wybudowaniu tymczasowej pętli autobusowej, usytuowanej bezpośrednio przy osiedlu „Apartamenty na polanie”. Koszt inwestycji razem z budową trzech przystanków w ciągu ul. Strzelców to 200 tys. złotych.
Przystanki a trasie nowej linii to: „Strzelców – Wielkopolska” (w kierunku pętli „Mały Kack Strzelców”) – na żądanie, „Władysława Jagiełły” (w kierunku pętli „Mały Kack Strzelców”) – na żądanie, przy osiedlu „Hovnanian”, „ Grenadierów” – przy osiedlu „Altoria Apartamenty” i „Apartamenty Conrada”.
Po świąteczno-noworocznej przerwie autobus linii 145 wrócił na trasę 2 stycznia 2016 r. Ma kursować co 30 minut w godzinach: 6.00 – 20.30 w dni powszednie oraz 8.30 – 15.30 w soboty.
(kod)