Rekord z sercem!

wosp

wosp
W sztabie WOŚP były powody do radości (fot. E. Cupiał)

Prawie 70 tys. zł zebrano w tym roku podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na terenie naszej dzielnicy. Sztab w Zespole Szkół nr 14 był oblegany, a ludzie dzielili się i pieniędzmi i sercem…
W ogóle, w tym roku gdynianie okazali się rekordowo hojni. Podczas 24 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w naszym mieście udało się zebrać łącznie 561738,8 zł. Sztab YMCA Gdynia zebrał 300751,48 zł, z kolei sztab działający przy Teatrze Miejskim ma 178739,53 zł, natomiast wolontariusze sztabu In gremio zebrali 82247,79 zł. Na tym tle Dąbrowa wypada znakomicie, plasując się w pobliżu ścisłej czołówki!
Dla porównania – w roku ubiegłym podczas zbiórki udało się zgromadzić nieco ponad 370 tys. złotych. W sumie podczas 24 edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy gdynianie zebrali już ponad 5 mln zł!
Podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdyni nie obyło się bez stałego punktu programu, czyli licytacji w Teatrze Miejskim, poprowadzonej przez prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka. Najdroższe przedmioty zlicytowano za 1000 złotych. W sumie uczestnicy przekazali 30360 złotych. Równie emocjonująco było w Centrum Riviera, gdzie odbył się szereg wydarzeń towarzyszących, a na scenie głównej, przed tłumnie zgromadzoną publicznością wystąpiła Sarsa.
Tegoroczny finał WOŚP stał również pod znakiem aktywności sportowej. Wiele osób zdecydowało się na przebranie w strój Mikołaja, wsiadło na rowery i przejechało w słusznym celu trasę od gdańsko-sopockiej Ergo Areny do Muzeum Emigracji, gdzie odbyła się dalsza część wydarzenia, czyli licytacje, koncert, pokaz i nauka tańca irlandzkiego. Oczywiście wieczorem nie zabrakło tradycyjnego „Światełka do nieba”.
W tym roku – jak zwykle – dzieci, młodzież i nauczyciele Zespołu Szkół nr 14 wzięli udział w WOŚP. Ponad 130 wolontariuszy kwestowało na ulicach dzielnicy. Puszki wracały wypełnione ogromnymi sumami pieniędzy. Rekord, czyli ponad 2000 zł, należał do Karola i Michała. Wielu wolontariuszy wracało z puszkami, w których zebrali ponad 1000 zł.
W szkole także nie zabrakło atrakcji. Była loteryjka fantowa, kawiarenka z pysznymi wypiekami rodziców i bigosem ugotowanym przez nauczycieli, stoiska z pracami dzieci, gadżety orkiestrowe.
– A wszystko to uświetniły występy gimnastyczne oraz koncert dzieci i młodzieży, w czasie którego można było podziwiać talenty naszych wychowanków – relacjonuje Małgorzata Hajduk z ZS nr 14. – Zebraliśmy rekordową sumę pieniędzy: 68152 zł i 40 gr! Dziękujemy rodzicom za pomoc i wsparcie, uczniom za zaangażowanie, a pedagogom za naukę młodego pokolenia, jak pomagać innym i cieszyć się, że można zrobić coś dla drugiego człowieka.
(kod)