Z myślą o aktywnych

silownia

silownia
Autor zwycięskiego wniosku prezentuje wykonaną inwestycję                       (fot. mat. RD)
Mieszkańców dzielnicy – nie tylko z ul. Szafranowej – z pewnością ucieszyła wiadomość o otwarciu dwóch nowych obiektów: placu zabaw oraz siłowni „pod chmurką”.
Przy ul. Szafranowej dokonano otwarcia placu zabaw przystosowanego dla dzieci niepełnosprawnych. Na placu znajdziemy zestaw zabawowy, huśtawkę „bocianie gniazdo”, bujak-wieloryb i piaskownicę ze stolikiem. Do tego kosz na śmieci, 4 ławki i tablicę z regulaminem. Dla bezpieczeństwa dzieci plac zyskał nowe ogrodzenie.
– Aby zabawa była ciekawsza i aby wpłynąć na wyobraźnię dzieci, część placu imituje wodę, pływa w niej między innymi wieloryb – wylicza Lechosław Dzierżak, przewodniczący Rady Dzielnicy Dąbrowa. – Piaskownica i zestaw zabawowy jest lądem. Stolik w piaskownicy został ustawiony tak, aby można było się na nim bawić zarówno z piaskownicy, jak i podjechać na wózku z zewnątrz piaskownicy. Tak zostało to zaprojektowane, aby mogły z niego korzystać również dzieci niepełnosprawne. Mimo zimnych dni, plac już cieczy się sporym zainteresowaniem.
Na tym nie koniec atrakcji. Nastąpiło również otwarcie siłowni plenerowej przy ul. Szafranowej.
– To już trzecia siłownia na Dąbrowie – dodaje przewodniczący. – Ta miała powstać jako pierwsza. Był to zwycięski wniosek w Budżecie Obywatelskim w 2014 roku, a ja byłem jego autorem. Pierwotnie była szansa, że powstanie do końca 2015 roku, później powstały problemy gruntowe, co spowodowało, że inwestycja musiała się o kilkaset metrów przesunąć. Powstała też rok później niż zakładano. Może na niej ćwiczyć jednocześnie 12 osób. Obok siłowni ustawiono ławkę oraz stojak na rowery.
Oprócz tego, dla miłośników jednośladów przy siłowni przy ul. Miętowej zostały ustawione stojaki na rowery (na 4 miejsca) oraz został posadzony żywopłot, który odgraniczy ćwiczących od ulicy.
(kod)