Młodzi, lokalni patrioci

konkurs

konkurs
Uczniowie wykazywali się wiedzą o mieście                                                                                                         (fot. UM Gdynia/D. Nelke)

Za nami półfinały konkursu wiedzy o Gdyni dla uczniów „Gdynia – moja mała ojczyzna”. W gronie laureatów nie zabrakło uczniów z Karwin.
Która z ważnych dla Gdyni postaci jest pochowana na Oksywiu? Jaki procent powierzchni Gdyni stanowią lasy? Ilu królów Polski jest patronami gdyńskich ulic? Między innymi z takimi pytaniami zmagali się półfinaliści Miejskiego Konkursu Wiedzy „Gdynia – moja mała ojczyzna”. W sali obrad Rady Miasta, na pisemnym teście, spotkali się kolejno uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, a na końcu uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs odbywał się pod patronatem przewodniczącego Rady Miasta Gdyni.
Do pierwszego etapu konkursu, odbywającego się w szkołach, przystąpiło 1056 uczniów. Najlepsi z każdej szkoły w półfinale musieli pisemnie odpowiedzieć na 30 pytań o różnych stopniu trudności w zależności od stopnia szkoły. Wyłoniono 11 finalistów wśród uczniów szkół podstawowych, 10 – wśród gimnazjalistów i 10 wśród uczniów szkół ponadgimnazalnych. Gala finałowa zaplanowana jest na 31 marca.
Wśród finalistów w kategorii szkół podstawowych znalazł się Aleksander Czernek (Szkoła Podstawowa nr 46). Zaś z gimnazjów: Wiktoria Chołka i Dominika Sulkowska (Gimnazjum nr 15) oraz Anna Palucha (Gimnazjum nr 18).
(kod