Teatrzyk u maluchów

teatr

teatr
Teatr kukiełek wystąpił przed najmłodszą, ale bardzo wymagającą publicznością – podopiecznymi Zespołu Wczesnej Edukacji nr 1.
W ogóle, ostatnie tygodnie obfitowały w ZWE nr 1 w ciekawe wydarzenia. Wizyta teatru wywołała niemałe zainteresowanie u maluchów, które z wypiekami na twarzach śledziły spektakl i podziwiały wspaniałą, zimową scenografię.
Nie obyło się także bez wyjścia do teatru. Dzieci z „zerówki” wybrały się na spektakl do Teatru Miejskiego. Było to przedstawienie „Śnieżka i krasnoludki”. Ta znana wszystkim dzieciom bajka Braci Grimm została zaprezentowana przez aktorów w bardzo interesujący sposób. Były chwile grozy, smutku, ale także zaskakujące, pełne żartów epizody – jakby połączenie bajki z czasami współczesnymi. Dzieci, bardzo zadowolone powróciły do szkoły.
A, żeby świąteczny nastrój był bardziej podniosły, odbyły się spotkania wigilijne. Na początku wspólnie śpiewano kolędy, a uczniowie brali udział w konkursach. Następnie w klasach składano sobie życzenia i wspólnie zasiadano do udekorowanych stołów. Była zabawa, śpiewanie i słuchanie czytanych głośno świątecznych opowiadań.
Przedtem jednak nastąpiło przekazanie upominków dla dzieci z Domu Dziecka, gdy tylko zakończono zbiórkę tych darów. Z wielką radością uczniowie z klasy I C przekazali upominki zebrane w ZWE nr 1, a opiekunowie byli wzruszeni szczodrością i hojnością dzieci, rodziców i pracowników. Serdecznie wszystkim dziękowali w imieniu dzieci i swoim.
Okazuje się, że maluchy maja także dużo serca dla „braci mniejszych”. Już po raz trzeci Klub Miłośników Zwierząt zorganizował akcję na rzecz gdyńskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Na zajęciach klubu dzieci wykonały plakaty promujące akcję i zorganizowały wraz z opiekunkami zbiórkę karmy, posłań, misek i innych potrzebnych rzeczy. Potem uczniowie wraz z paniami Ulą Sroczyńską i Kasią Soszyńską odwiedziły Ciapkowo i przekazały zebrane dary. Podczas tej wizyty wolontariuszka pracująca w schronisku opowiedziała dzieciom o pracy wolontariuszy i oprowadziła nas po obiekcie. W podziękowaniu Klub Miłośników Zwierząt otrzymał dyplom.
Tymczasem tuż przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie klasy IIa wraz z wychowawczynią, Grażyną Gleinert, zgodnie ze staropolskim zwyczajem ozdobili pierniczki. Wcześniej poprosili chętnych rodziców o upieczenie tych ciasteczek. Nie spodziewali się takiej ilości choinek, gwiazdek, reniferów i bałwanków pachnących cynamonem. Uczniowie zdobili je według własnych pomysłów, a atmosfera tej pracy wprowadziła wszystkich w prawdziwie świąteczny nastrój. Pyszne i pięknie udekorowane wypieki były ozdobą świątecznego stołu na klasowej wigilii. Także dzieci z klasy Ia z okazji Świąt Bożego Narodzenia, w czasie zajęć technicznych, dekorowały cynamonowe pierniki. Mimo, że nie piekły ich same, to osobiście każdy uczeń po trzy pierniki udekorował kolorowym lukrem. Najtrudniej było wybrać odpowiedni pomysł do dekoracji, bo każdy miał ich mnóstwo a liczna ciastek była ograniczona. Udekorowane pierniki dzieci zabrały do domu, by pokazać rodzicom i ozdobić nimi domowe choinki.
(kod)