Czterdzieści mieć lat to nie grzech!

przedszkole

przedszkole
Czterdzieści lat minęło… Fot. t
W tym roku w Gdańsku obchodzimy 28 jubileuszy placówek oświatowych, z czego najmłodszy edukacyjny jubilat ukończy dziesięć, a najstarszy dziewięćdziesiąt lat. Swoje 40-lecie świętowało Przedszkole nr 64 „Kubuś Puchatek” na gdańskiej Żabiance.
Gośćmi na czterdziestych urodzinach przedszkola były dzieci, obecna i była kadra wychowawcza, przedstawicie władz oświatowych. Był także równolatek przedszkola zastępca prezydenta ds. polityki społecznej Piotr Kowalczuk. Wśród życzeń znalazły się te by przedszkole uczyło dzieci otwartości na świat, na różne kultury i języki. By pozostało nadal „oknem na świat” dla przedszkolaków. Podczas uroczystości Piotr Kowalczuk uhonorował Nagrodą Prezydenta Miasta Gdańska nauczycielkę przedszkola Dorotę Kreft (jest to nagroda pieniężna wynikająca z Uchwały Rady Miasta w wysokości 5 294 zł, czyli dwumiesięcznego wynagrodzenia zasadniczego nauczyciela mianowanego).
A to nie koniec, ponieważ uroczystości w placówce trwały kilka dni. Swiętowali także absolwenci, których w ciągu tych 40 lat jest już się ponad 1300.
Przedszkole nr 64 od początku swojej działalności nastawione było na przekazanie dzieciom miłości do Gdańska. Podkreślano w nim związek z morzem, częstym gościem przedszkolaków był Neptun ze świtą. Kontynuując te morskie tradycje i uznając „morze jako okno na świat” duże znaczenie położono, od początku lat 90-tych, na naukę języka angielskiego. I takie wartości do dziś dnia przekazywane są małym wychowankom.
Przedszkole „Kubuś Puchatek” jest przyjazne każdemu dziecku. W wychowaniu stawia na podmiotowość, koncentruje się na jednostce i jej indywidualnych potrzebach, by dziecko miało szansę poznać siebie, swoje możliwości, nauczyć się wiary we własne siły, osiągać sukces, radzić sobie z porażkami. Realizacja tych zamierzeń jest możliwa dzięki kompetentnej i wykwalifikowanej kadrze pedagogicznej oraz całemu personelowi, zaangażowanemu w swoją pracę.
(tg)