Dziewczyny mają talent!

unihokej

unihokej
Zawodnicy dali z siebie wszystko          (fot. arch. drużyny)
Ostatni czas to pasmo sukcesów młodych unihokeistek z Dąbrowy. Dziewczęta, na co dzień uczące się w Zespole Szkół nr 14, startują w rozgrywkach Polskiego Związku Unihokeja. W tym roku udało im się awansować do trzech turniejów finałowych Mistrzostw Polski, gdzie walczyć będą o medale!
Najpierw ta sztuka udała się juniorkom starszym, które uczyniły to po raz ósmy z rzędu! W turnieju półfinałowym wygrały dwa mecze i tylko raz zeszły z boiska pokonane.
Tydzień później w Szkole Podstawowej nr 47 odbył się Turniej Półfinałowy Mistrzostw Polski w kategorii młodziczek.
– Nasza szkoła miała prawo wystawić dwa zespoły, które zaprezentowały się z bardzo dobrej strony – relacjonuje Paweł Ludwichowski, trener dziewcząt. – Młodsze dziewczynki musiały uznać wyższość rywalek, ale pokazały w każdym spotkaniu duży potencjał i wolę walki. Ich starsze koleżanki wygrały cztery mecze i doznały dwóch porażek, co dało im trzecie miejsce i awans do Turnieju Finałowego, który odbędzie się w Zielonce pod Warszawą.
W kolejny weekend w Orzyszu swój turniej rozgrywały juniorki młodsze, które bronią tytułu mistrzowskiego z poprzedniego sezonu. Jak przystało na aktualne Mistrzynie Polski bez problemu awansowały do Turnieju Finałowego MP, wygrywając dziewięć na dziesięć spotkań.
– Nie mogło również zabraknąć turnieju dla naszych najmłodszych pociech – dodaje trener. – W gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 27 w Gdańsku, gdzie pracuje nasza absolwentka Jagoda Wieczorek, odbył się Wiosenny Turniej Unihokeja dla dzieci. Na boisku mogliśmy podziwiać popisy 6-7 latków, którzy zademonstrowali bardzo duże umiejętności, jak na ten wiek. Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Natalia Milczyńska z naszej szkoły!
Na koniec jeszcze dwie bardzo miłe informacje.
– Otóż nasze uczennice na początku maja wybierają się do Szwecji na międzynarodowy turniej unihokeja AXA Floorball Cup 2016! – cieszy się Paweł Ludwichowski. – W Falun, gdzie odbywa się turniej, wystąpią dwa nasze zespoły młodziczek i jeden juniorek. W daleką podróż wybieramy się samolotem. Oprócz atrakcji sportowych czeka nas zwiedzanie skoczni narciarskich w Falun, gdzie co roku odbywają się zawody Pucharu Świata oraz przepięknego Sztokholmu.
Drugą miłą informacją jest nominacja nauczyciela Zespołu Szkół nr 14 na Dąbrowie, Pawła Ludwichowskiego na trenera Akademickiej Reprezentacji Polski, która w lipcu w Portugalii (a konkretnie w Porto) weźmie udział w Akademickich Mistrzostwach Świata.
(kod)