Wierni się angażują

Karwiny włączają się do organizacji Światowych Dni Młodzieży. Od 20 do 25 lipca 2016 r. około 3000 młodych pielgrzymów z zagranicy przybędzie do naszego miasta, by uczestniczyć w „Dniach w Diecezjach”.
Organizacją przyjęcia pielgrzymów zajmują się wyznaczone parafie. Poszukiwane są rodziny, które chciałyby przyjąć gości w swoich domach. Wystarczy zagwarantować miejsce noclegowe, możliwość skorzystania z łazienki oraz wyżywienie (śniadanie i kolację). W ciągu dnia młodzi spędzają czas poza domem według planu zorganizowanego przez parafie. Więcej informacji można uzyskać w naszej parafii p. w. Św. Jadwigi Królowej, ul. Korzenna 2, kontakt: (58) 669 00 05.
Archidiecezja Gdańska zachęca do włączenia się w przygotowanie „Dni w Diecezjach”. Poszukiwani są m.in.: tłumacze, opieka medyczna, pomoc przy organizacji, porządku, dekoracji oraz pomoc informatyczna i medialna przy przygotowaniu materiałów dla pielgrzymów. Szczegóły na www.sdm.diecezja.gdansk.pl. Osoby, chętne do włączenia się w przygotowania w Krakowie, powinny wypełnić formularz na stronie www.krakow2016.com
Światowe Dni Młodzieży to – organizowane raz na kilka lat – międzynarodowe spotkania młodych z całego świata z Papieżem. Ich pomysłodawcą był św. Jan Paweł II. W lipcu 2013 roku Papież Franciszek ogłosił, że następne spotkanie młodych odbędzie się od 26 do 31 lipca 2016 roku w Krakowie.
Światowe Dni Młodzieży w Krakowie poprzedzą „Dni w Diecezjach”. W tym czasie młodzi pielgrzymi przyjadą do wybranego miasta na terenie naszego kraju, w tym do Gdyni. Będzie to czas na spotkania, integrację, poznanie kultury i topografii danego regionu. Nie zabraknie też wspólnych wycieczek turystycznych, zabaw oraz udziału w społecznych i kościelnych projektach. Młodzi przybędą do konkretnych parafii, a nocować będą u rodzin, które wyrażą chęć ich przyjęcia. Później młodzi z zagranicy i z naszego kraju wyjadą do Krakowa, gdzie spotkają się z papieżem Franciszkiem.
Wiele gdyńskich parafii organizuje w terminie 26-31 lipca 2016 r. wyjazd na centralne wydarzenia w Krakowie. Każda parafia zadba o odpowiedni transport (autokary, busy, pociągi), wyżywienie, noclegi oraz pakiet pielgrzyma dla każdego uczestnika wyjazdu. Sugerowany przedział wiekowy, to 14-30 lat, jednakże jest to tylko propozycja, każde zgłoszenie będzie rozpatrywane indywidualnie. Koszty uzależnione są od wybranego pakietu pielgrzyma. Jednak rejestracja i płatności muszą być dokonane najpóźniej 30 czerwca 2016 roku. Aby pozyskać wszystkie potrzebne informacje, wystarczy znaleźć w swojej okolicy parafię, która organizuje taki wyjazd.
(kod)