Majowo-rowerowo!

wyscig

wyscig
Zawody rowerowe cieszyły się rekordową frekwencją                       (fot. RD Wielki Kack)

Rekordowa liczba uczestników stanęła na starcie tradycyjnego wyścigu rowerowego. Impreza towarzyszyła festynowi z okazji Święta 3-go Maja.
– Piękna słoneczna pogoda oraz liczne atrakcje wpłynęły na duże zainteresowanie i wysoką frekwencję imprezy – informują organizatorzy festynu. – Przełożyły się także na rekordową liczbę uczestników, zgłoszonych do udziału w zawodach rowerowych.
W związku z tym, w trosce o zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom, trzeba było podjąć decyzję o rozegraniu wyścigów eliminacyjnych, osobno dla chłopców i dziewcząt. Do dalszego etapu zawodów kwalifikowały się po dwie najlepsze osoby z każdego ze startów. Ścisły finał odbył się już w mieszanej obsadzie i w ten sposób wyłoniono najlepszą trójkę.
Podobnie, jak w poprzednim roku, triumfowała dwunastolatka z naszej dzielnicy, która zgarnęła główną nagrodę – tablet ufundowany przez Radę Dzielnicy Wielki Kack. Kolejne dwa miejsca przypadły w udziale dwójce nieco młodszych uczestników. Byli to chłopcy, którzy otrzymali od organizatorów repliki piłek turnieju Euro 2016, ufundowane przez PEWIK GDYNIA oraz sakwy rowerowe od „Rowerowej Gdyni”. Uroczystego wręczenia nagród dokonali na estradzie radni dzielnicy Wielki Kack. Dla pozostałych uczestników zawodów przygotowano drobne upominki, ufundowane przez Urząd Miasta Gdyni, „Rowerową Gdynię”, PEWIK GDYNIA oraz Basket Gdynia.
(kod)