Teatr i śpiew

teatr

teatr
Młodzi aktorzy przywieźli liczne nagrody (fot. mat. RD DiD)
Sporymi sukcesami mogą pochwalić się młodzi mieszkańcy dzielnicy. I to zarówno jeśli chodzi o popisy aktorskie, jak i o talenty wokalne.
Kółko Teatralne przy Gimnazjum nr 19 właśnie ogłosiło tegoroczny sezon teatralny 2016 za zamknięty. Podsumowanie wskazuje na to, iż był to sezon pełen sukcesów! Zaczęło się od kilku wyróżnień na trójmiejskich przeglądach. Gdyńskie TEATRALIA 2016 przyniosły wyróżnienie dla zespołu za ciekawe podejście do klasyki oraz wyróżnienie aktorskie dla Krystiana Wojewskiego. Z kolei XIII Wojewódzki Turniej Teatrów i Kabaretów Szkolnych to wyróżnienie za spektakl oraz wyróżnienie aktorskie dla Wiktorii Witochy.
Sezon zakończył się znakomicie, bowiem na pierwszym miejscu! Tak Grupę Teatralną INSIGNIS i spektakl „Co za dramat!” uhonorowało jury VIII Turnieju Teatralno-Kabaretowego WIEŻOWISKO 2016 w Gniewinie.
W ten sposób, czyli w pięknym stylu i atmosferze triumfu młodzi aktorzy postanowili zakończyć sezon pełen ciężkiej artystycznej pracy, świetnej zabawy i niezwykłych przygód w świecie teatru.
Znakomicie spisali się także młodzi wokaliści. Zespół „Luz” na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca Suwałki 2016 zdobył II miejsce oraz Nagrodę Specjalną ZAIKS-u. W młodszych kategoriach wiekowych „Wiercipięty” także zdobyły drugą lokatę, a „Granda – pierwszą. Natomiast „Hiciorki” (był to ich pierwszy wyjazd!) wróciły do domu z wyróżnieniem. Soliści także wypadli znakomicie: Amelia – III miejsce, a najmłodsza z ekipy Gaba – II miejsce. W najstarszej kategorii wiekowej rewelacyjnie spisał się Maciek, otrzymując wyróżnienie oraz nagrodę specjalną ZAIKS-u.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
(kod)