Niech żyją wakacje!

wakacje2

wakacje2
Pora na wypoczynek      (fot. ZS nr 13)

Dzieci z Zespołu szkół nr 13 nie próżnowały. Za nimi rok wytężonej pracy, a przed nimi – reszta zasłużonych wakacji.
W szkole odbyło się uroczyste rozdanie świadectw klas III gimnazjum. Zostało uświetnione odtworzeniem utworu muzycznego, przygotowanego specjalnie na to wydarzenie oraz wykonanego przez uczennice z klasy 3 gimnazjum C: Zuzię Pobłocką, Zuzię Przeniosło i Julię Jankowską. A trzeba przyznać, że uczniowie klas VI szkoły podstawowej i klas III gimnazjum mają się czym chwalić. Średnie wyniki uzyskane przez nich są wyższe od średniej Gdyni. Mało tego – znacznie przewyższają średnią naszego miasta. Gratulujemy!
Dzieci są także wrazliwe na cudzą krzywdę. Akcja pod hasłem „Kwiaty dla hospicjum” zakończyła się w szkole dużym sukcesem. Udało się wspólnie zebrać dokładnie: 4644,30zł na rzecz podopiecznych hospicjum.
Przedtem w szkole odbyło się podsumowanie programu „Bezpieczne życie”, którym objęto w roku szkolnym 2015/2016 pięć klas drugich – łącznie 96 uczniów. Podczas międzyszkolnej uroczystości, którą uświetnili przedstawiciele władz miasta, Państwowej Straży Pożarnej, policji oraz przedstawicieli szkół biorących udział w programie i dyrekcji szkoły, uczniowie klas II wystąpili z przedstawieniem na temat bezpieczeństwa. Przedstawiciele władz i służb wręczyli uczniom nagrody za udział w konkursach dotyczących programu „Bezpieczne życie”.
Program zawiera dwa podprogramy: „Odnaleźć Zgubka” oraz „Bezpieczny dom – Kicia i Rufi”. Celem pierwszego jest nauczenie dzieci postępowania w przypadku zagubienia się w lesie. Podpowiada, jak nie wpaść w panikę, jak nie dopuścić do wychłodzenia organizmu oraz co zrobić, aby zostać szybciej odnalezionym. W czasie realizacji tego programu przekazywane są również treści dotyczące zagubień w innych miejscach, jak supermarket, dworzec kolejowy itp. W czasie realizacji programu „Bezpieczny dom – Kicia i Rufi” przekazywane są informacje, jak unikać niebezpiecznych sytuacji, jak udzielić podstawowej pomocy, jak zawiadomić policję, pogotowie ratunkowe, straż pożarną.
W kolejnym roku szkolnym klasy II będą w dalszym ciągu brały udział w programie.
(kod)