Zdolne dzieciaki

dzieci

dzieci
Dzieci dzielnie kibicowały Polakom                                                                (fot. ZS nr 14)

Kolejnymi sukcesami zakończyli rok szkolny uczniowie Zespołu Szkół nr 14. Teraz odpoczywają na zasłużonych wakacjach.
W Ząbkach koło Warszawy odbył się finał Międzynarodowego Konkursu Programistycznego Baltie 2016. Z ZS nr 14 startowało dwóch zawodników: Hubert Rybak i Olaf Targowski. Byli to jedyni reprezentanci z Północnej Polski w kategoriach A i B. W kategorii A (klasy I-III) 5 miejsce zajął Hubert Rybak z klasy II B, co stanowiło 3 miejsce wśród uczniów klas II. W kategorii B (klasy IV-VI) 17 miejsce zajął Olaf Targowski z klasy IVB, co dało mu 3 pozycję wśród uczniów klas IV.
Natomiast na miejscu, w budynku szkoły, odbył się konkurs na „Najlepszego Chemika Klas I’’, w którym wzięło udział 17 uczniów. Konkurs nie wyłonił zwycięzcy, ponieważ Basia Borys (kl. I b) i Tomek Stasiak ( kl. I d ) uzyskali taką samą ilość punktów. Został więc przeprowadzony dodatkowy konkurs, o podwyższonym stopniu trudności, który wyłonił ostatecznego zwycięzcę. Tytuł otrzymała Barbara Borys.
Uczniowie odnoszą również sukcesy w konkursach języka niemieckiego. Najlepsi w szkole w ogólnopolskim konkursie z języka niemieckiego PANDA w klasach 1 gimnazjum to: Ralf Moehle, Paulina Pochowska, Tomasz Stasiak. W klasach 2 gimnazjum: Stanisław Glegolski, Wiktoria Latkowska, Klaudia Frankiewicz. W klasach 3 gimnazjum: Piotr Kuszewski, Konrad Białas, Piotr Płachta. W klasach 6 szkoły podstawowej: Robert Berliński, Maja Rowińska, Magda Janik.
W konkursie ogólnopolskim „DaF-Kenner drehen einen Clip” organizowanym przez Wydawnictwo Szkolne PWN brał udział uczeń klasy 3d gimnazjum Karol Giewartowski. Mimo, iż nie zajął miejsca na językowym podium, godnie reprezentował szkołę jako instytucję promującą naukę języka niemieckiego, wysyłając muzyczny teledysk we własnym wykonaniu.
Z kolei uczennica ZS nr 14, Karolina Rybak z klasy IV B, potwierdziła swoją pozycję w szachach i do dotychczasowych osiągnięć dodała wicemistrzostwo w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego Juniorów w Szachach w kategorii Juniorki do lat 11.
Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Tymczasem trwają wakacje. Dzieci miały możliwość udziału w półkoloniach letnich. W programie znalazły się m.in. zajęcia sportowe na świeżym powietrzu, turnieje sportowe, zajęcia rekreacyjne, zabawy ruchowe, wyjście do kręgielni, do kina, do zoo, do parku linowego, zajęcia w Gdyńskim Akwarium i w leśnictwie, zajęcia plastyczne i komputerowe oraz inne atrakcje.
(kod)