Muzykalnie i teatralnie

teatrzyk

teatrzyk
Spektakle są barwne i ciekawe                        (fot. Mamy z Morza)

Za nami kolejny spektakl teatralny dla milusińskich. A przed nami – ostatnie przedstawienie w tym sezonie.
W naszej dzielnicowej Bibliotece „Pod Makami” przed wakacjami ruszył cykl spotkań muzycznych dla rodziców z dziećmi do 3 roku życia. Zajęcia są organizowane w ramach konkursu „Przyjazna dzielnica” przy współpracy z Radą Dzielnicy Karwiny, Miastem Gdynia, Biblioteką i fundacją „Mamy z Morza”. Są otwarte i bezpłatne dla wszystkich chętnych.Chcesz spędzić czas z dzieckiem poza domem, ale nie masz pomysłu, co zrobić? „Mamy z Morza” zapraszają na muzyczne zajęcia w bibliotece na Karwinach i letnie spotkania w plenerze dla rodziców z dziećmi połączone z teatrzykami, które odbędą się w ramach projektu „Raz, Dwa, Trzy Karwiny”.
Od maja do grudnia w „Bibliotece pod Makami” odbywają się muzyczne spotkania dla rodziców małych dzieci (w wieku 0-3 lata). W ich trakcie uczestnicy poznają nowe wierszyki oraz piosenki i wspólnie z dziećmi się pobawią. Przy okazji mogą poznać innych rodziców i wymienić się z nimi swoimi doświadczeniami, a maluchy mogą bawić się w grupie rówieśniczej, zdobywając bardzo cenne umiejętności społeczne.
Latem, w lipcu i sierpniu, odbywają się spektakle „Teatrzyku Co w Trawie Piszczy”, połączone z piknikami. Na te spotkania organizatorzy zapraszają rodziców z dziećmi w wieku do ok. 10 lat.
Udział we wszystkich spotkaniach jest bezpłatny dzięki finansowaniu z programu gminy Gdynia pod nazwą „Przyjazna Dzielnica”. Partnerami projektu są: Rada Dzielnicy Karwiny, Fundacja Mamy z Morza, Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni i Fundacja Wspierania i Rozwoju Rodziny WiRR.
Zajęcia muzyczne odbywają się w roku szkolnym we wtorki w „Bibliotece pod Makami” (ul. Brzechwy3/5) i są podzielone na grupy wiekowe. Godz. 9.00 – dzieci w wieku 2-3 lata, godz. 9.30 – dzieci w wieku 1-2 lata (chodzące) oraz godz. 10.00 – dzieci w wieku 0-3 lata.
Odbyły się dwa pikniki rodzinne z przedstawieniami. Ostatni przewidziano 21 sierpnia. W przypadku brzydkiej pogody impreza może być przeniesiona na inny termin.
(kod)