Półkolonie w Alfie

półkolonie

półkolonie
Pamiątkowe foto pod Muzeum Poczty Gdańskiej… Fot. t

Na wakacyjne półkolonie zaprosił dzieci uczęszczające do szkoły podstawowej Klub Alf z Chełmu. Tradycją klubu jest ich coroczna organizacja, już od otwarcia obiektu w 1999 roku.
Półkolonie w Alfie rozpoczęły się 27 czerwca i trwają w tym roku do 19 sierpnia. Skorzystało z zajęć 136 dzieci w przedziale wiekowym od 6 do 10 lat.
– Wszystkie organizowane zajęcia i wycieczki cieszyły się dużym zainteresowaniem – mówi Andrzej Klimkowski, kierownik Klubu Alf. – Ogólnie na Chełmie półkolonie organizowane są od 1986 roku, to już nasza tradycja. W Klubie Alf natomiast od chwili jego powstania, czyli od 1999 roku. Chętnych byłoby wiele więcej, ale mając dwóch wychowawców mogliśmy przyjąć tylko 30 osób, zgodnie z przepisami. Wspomnę, że w 2015 roku mieliśmy dziennie około 60 osób.
Odpłatność wynosiła 70 złotych za tygodniowy pobyt i zdaniem Klimkowskiego jest jedną z niższych w Trójmieście przy tak bogatym programie. A jak bogaty był program tegorocznych półkolonii na Chełmie?
– Chodzimy na wycieczki, do zoo, muzeów, spacerujemy po Gdańsku, Parku Oliwskim, Parku Oruńskim, jeździmy na plaże, chodzimy do kina, gramy, bawimy się i uczestniczymy w różnych konkursach z nagrodami – wylicza Klimkowski.
Alf na Chełmie posiada salę wyposażoną w stoły do tenisa stołowego, boiska sportowe do piłki nożnej, koszykówki. Prowadzi zajęcia sportowe, plastyczne, literackie, muzyczne zakończone konkursami.
Jak zawsze dzieciom zapewniono ciekawy program w wykonaniu wykwalifikowanych instruktorów, napoje i słodki posiłek, ubezpieczenie, a także przejazdy komunikacją miejską. Zajęcia odbywają się od 9 do 15. Były świetną ofertą dla tych rodziców, którzy nie mieli możliwości zapewnienia swoim pociechom czasu w te wakacje, a przecież nie wszyscy rodzice mieli możliwości skorzystania w tym czasie z urlopów.
(tg)